Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ajánlanak minden "kezdőb...

Miért ajánlanak minden "kezdőbb" akvaristának nanohalakat a kisebb pl 30l-es akváriumába, mikor szerintem egyáltalán nem egyszerű a tartásuk?

Figyelt kérdés
A legtöbb ilyen hal lágyvizes, és nem is esznek meg bármit, a ph-ról nem is beszélve, mégis rengetegszer látom hogy olyanoknak ajálanak akiknek (nem sértésből) de valószínűleg nincsen meg a tudása egy ilyen állat tartásához és ráadásul a víz lágyítása és a gondozásuk nem is olcsó.
2018. nov. 25. 13:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem veszekedést szeretnék szítani, őszintén érdekel a dolog.
2018. nov. 25. 13:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol olvastad ezt, de általában mindig elmondják, hogy minél nagyobb, annál egyszerűbb bánni vele. Legalábbis én ezt tapasztalom
2018. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok kezdő nem hiszi el, hogy a kisebb akvárium több gond. Vagy jönnek a kifogások, hogy a nagyobb drágább (persze nem igaz), meg nem fér el a lakásban, meg már úgyis megvette a 30 litereset stb. Ilyenkor már mi mást lehet ajánlani, mint nanohalat, bettát vagy pár hím guppit?
2018. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Én itt a gyakori kerdesek-akvarisztika részleget egy éve folyamatosan olvasom. Ezen idő alatt nem tapasztaltam, hogy bárki is egy kezdőnek nano akváriumot ajánlott volna.


Mint azt, ahogyan az előttem író is említette, az az eset szokott előfordulni, hogy valaki már beszerezte a nano akváriumot, és mindenképpen halakat szeretne.

Én ilyenkor a delikvenst próbálom garnelas irányba elvinni, de hát mindenki azt csinál otthon, amit akar.


Ez inkább a kozhiedelemben keringő tévedés: minél kisebb az akvárium annál kevesebb vele a gond. Sajnos sok akvarisztika "szaküzletben" is ilyen téves informácioval látják el a vásárlókat. Arról nem is beszélve, hogy sokkal több 30-50-75literes "Starter szett" kapható, mint 100-150-200literes. Ez is arra ösztönzi a kezdot, még sok mindenhez nem értöt, hogy akkor ,,legyen egy kicsi, olcsó aki".


Ha jobban megfigyeled, gyakran merülnek fel ilyen közhiedelembeli tevedesek, mint pl.: Jó lesz az aranyhalnak az 50literes akvárium, mert az úgyis alkalmazkodik az akvárium méretéhez... És ehhez még sokszor jönnek az "egyéni példával alátámasztók": ,, jaja az én aranyhalam is egy 8literes gombakvariumban élt, és két évesen halt csak meg. Micsoda életkort megélt". De annak már nem néznek utána, hogy rendesen tartva legalabb 8-10 de inkább 15-20evet élhetne.


A két literben "boldogan" lubickolo bettakat meg nem is emlitettem.


Na de egy kicsit túl hosszúra vettem, bocsánat. :D

2018. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az előzőek lehet hogy félreértették a kérdést, ami nem az volt, hogy miért ajánlanak 30 literes akváriumot, hanem az, hogy a meglévő 30 literesbe miért nanohalat ajánlanak.


A válasz meg az, hogy nem nagyon van más választás. Van 1-2 opció a nanohalon kívül, de elég szűkös a lehetőség.

Ezzel a logikával nanohalakon belül is van 1-2 opció, amihez nem kell lágyítani a vizet, és aránylag könnyen tartható.

2018. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" rengetegszer látom"


Egyébként meg egyszerű a dolog, ha rengetegszer látod, akkor te meg rengetegszer ajánlj valami mást. Ami szerinted jobb.

2018. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Most gondilj bele ha nem tennék fel a kérdéseket. Akkor mi lenne? Mondjuk igy is vannak olyan akik megfogadják de a zöme nem. De ezekkel a kérdésekkel halak életét lehet megmentetni.
2018. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!