Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A ledek fényerejét ugyan úgy...

A ledek fényerejét ugyan úgy számítjuk mint a kompakt és sima fénycsövekét?

Figyelt kérdés

37,5 literes akváriumra szeretnék 0,5-0,7 w/l körüli fényt, low tech-hez, de nem tudom mit válasszak.


Az olcsóbb ledes opció az lenne, ha ebbő rendelnék kettőt, az elvileg 0,5 körüli fényt adna:


[link]


A drágább pedig ez az ODYSSEA 24W COMPACT lámpa, ezze 0,64 körül lennék:


[link]


A compacttal az a baj, hogy nem tudnám miatta rendesen elhelyezni a szűrőt, és az, hogy nem teljesen világítaná be az akváriumot (mivel az negyven cm).


Tudnátok segíteni?



2018. nov. 25. 18:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Még akkor is jobban járok ha három ledest rendelek, ezt elfelejtettem mondani, úgy esetleg?
2018. nov. 25. 18:12
 2/4 Bamboocha466 ***** válasza:

Kérlek, vedd figyelembe, hogy elképzelhető, hogy az ebay-es csak január végén fog megérkezni. A másik, hogy ,,US plug-os"- Ami, ha jól néztem utána, nem kompatibilis a mi konnektrorjainkkal.


Ezen kívül nem igazán a watt, hanem a lumen és a szintartomany a fontos. Anno én pont ugyanilyen kínai ledes lámpát vettem a nanomhoz (igaz, csak egyet), de eléggé fenyhianyosak voltak a novenyeim. De az ezzel kapcsolatos tudásom még mindig hiányos, így nem tudom hogy low tech növényeknek megfelelő lenne-e.

2018. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Skid05 ***** válasza:

Eltérő fényforrásokat a fényáramuk alapján lehet összevetni, illetve a kelvin számuk (és annak összetétele) is lényeges szempont. A rossz hír, hogy egyik esetben sem hirdetik a fényáramot.


A jó meg az, hogy becsülni azért lehet. Pl ha a ledes wattonként 70 lument tud (erős alul becslés, mert led és led között óriási a differencia), akkor a 2 lámpa együtt 37 lm/l-t tudna, az már lowtech szint. Alulbecsülve. Ált hideg fehér, 6000-6500K-s ledeket pakolnak a hasonló lámpákba.


A kompaktot olyan 60 lumennel számolom wattonként, ez 38 lm/l-re jön ki.


Még két szempont: a ledek erősen koncentráltan világítanak lefelé, a kompakt jobban szórja, de azért lenne nála is „sötétebb” sáv a 40 centis üvegnél, mivel U alakú így elég sok fény odavész.


A kompaktnál viszont nagy előny, hogy cserélheted az izzót. A ledek hasznos élettartama bizonytalan (hármat venni már csak ezért sem hülyeség), viszont a fényerő könnyebben bővíthető (vs kompakt, ami fix), mert elfér az üvegen a többi mellett, a hálózati átalakító árát számold hozzá.


Ha az árakat is összevetem, akkor azt mondom a ledekkel tennék egy próbát.

2018. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzáértő választ, meg is rendeltem a lámpákat, EU Pluggal, ez elméletileg megfelelő!
2018. nov. 25. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!