Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leszívott akváriumvizet...

Leszívott akváriumvizet meddig lehet eltárolni?

Figyelt kérdés
Kb 3 hét mulva esedékes a restart, addig a vízcserék közben leszívott vizet ioncserélt vizes flakonokban tárolnám, de nem fog beposhadni?

2018. dec. 20. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még csak locsolóvíznek tároltam több hétig flakonban, de úgy, hogy nem volt rátekerve a kupak, nem poshadt be. Viszont a bacik jelentős része (ha nem az összes) nem hiszem, hogy túl fogja élni, mert hosszabb távon nem szeretik, ha nincs vízáramlás. Lehet, hogy segítene baktérium ügyben, ha valamivel (legalább levegőztetővel) mozgatnád a vizet. Bár a sok levegőt nem tudom, mennyire bírják.
2018. dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Húha akkor viszont nem tudom hogy oldjam meg :(
2018. dec. 20. 09:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell lezárni a palackokat.
2018. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bamboocha466 ***** válasza:

A restartnal arra is figyelj, hogy a szüröben levö bacik ne pusztuljanak el. Esetleg egy 10 literes vödörbe tegyel aki vizet, es abban jarasd a szüröt.


Vizböl egyebkent nem kell feltétlenül annyira sokat felretenni. A baratnöm hasznaltan vette a 250 literesét halakkal együtt, es 40 liter vizet hozott csak el. Minden nap adott hozza 20-30% nyi vizet. (Persze ez függ attol is, hogy mennyi es milyen halad van, illetve neki kicsit bonyolultabb volt az akvariumot berendezni.)


3 het azert eleg sok... Talan, ha kiteszed az erkelyre, akkor a hüvös miatt tovabb tart.

2018. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nyáron a vízcseréből eltett, növénytápozott kezelt víz négy nap alatt büdös lett, szóval még utántölteni sem tudtam vele, nem hogy eltenni.
2018. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Az úgy már jó lenne ha a szűrőt járatni tudnád egy nagyobb vödör vízben, ebben esetleg még a növényeid egy része is megmaradhat ha fényt is kap valahonnan, a ráeső természetes fény is jó nem szükséges világítani.
2018. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skid05 ***** válasza:
Több minden befolyásolja. A víz terheltségétől, szervesanyag-tartalmától függ elsősorban (mennyi élőlény szennyezte, hogy volt frissítve hetente, talaj tisztítva-, víz/talaj tápozva volt-e), de nyilván az sem mindegy a kannákat hol tárolod, ha átlátszó akkor pláne kevés fény érje, hűvös helyen a bomlási folyamatok szintén lassulnak. A szaga-színe majd elárulja, (jótékony) baci az nem lesz benn 3 hét állást követően. Ha gyors indítás kell akkor is bőven elég a 30%át elrakni. A szűrőre kell inkább odafigyelni, illetve ha van rá mód talajt menteni, ezek a nagyobb bacitelepek.
2018. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!