Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növénytápot tudtok...

Milyen növénytápot tudtok mondani? Házi (nem pálinka xd) pl uborka élesztő ilyenek

Figyelt kérdés

2018. dec. 29. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Én akváriumi házi növénytápról még nem hallottam, de főleg nem uborka élesztő meg ilyenekről...

Az akvárium egy nagyon bonyolult rendszer, amibe csak egy kicsit belekontárkodva is teljes borulást tudsz csinálni, szóval én nem próbálkoznék ilyenekkel. De nálam okosak lehet többet tudnak mondani, az én véleményez viszont ez.

2018. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az uborka, élesztő csak példa volt de köszönöm
2018. dec. 29. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez egy külön hobbi. Még aki magának kever tápot, az is akvarisztikai célra szánt elemeket rak össze saját ízlés (felhasználás, megfelelő arányok) alapján.

A legelvetemültebbek próbálkoztak már virágföld, tőzeg összegyúrásával, vagy agyagba gyúrt tehéntrágyával, természetesen táptalajként használva, vastag aljzatréteggel gondosan elzárva a víztől.

Szerintem túl sok macera van vele. Nem éri meg a befektetett energiát és kockázatot a végeredmény.

2018. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Van a Német fizető vendég aki 800m-ről, magaslesről kilövi a szarvas balszemét és van a délamerikai indián, aki becserkészi és köpőcsővel leszedi a pókmajmot. Melyik a vadász?

Van az akvakertész, aki biokémikusokra, elektromérnökökre támaszkodva éri el a légvédelmi reflektorokkal magvilágított algamentes környezetet.

És van aki uborkával, élesztővel számtalan kudarcal, minimális sikerrel ugyan de érti azt amit elért

2018. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
#4esnek mennyi füve lehet :D
2018. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az akváriumhoz alapvetően kétfajta táp kell micro és macroelemes.

Folyékony Macro tápoldatot az alábbi porokból magad is ki tudsz keverni:

[link]

[link]


Micro bonyorultabb, ahhoz szerintem már vegyész végzettség kell , viszont Angliából lehet rendelni komlex port amit csak vízzel kell higítani, 2x250grammos csomagot rendeltem a múlt hónapban, ez postával 8200Ft volt, és ez cirka 2 évre elég. Durva számítás szerint, az én 240 literes High-Tech akváriumomhoz, egy évre 10 ezer forint körül van a porokból kevert, napi adagolású Micro és Macro táp. Míg ugyanezért a pénzért, Greenaqua-s Micro és macro tápokból kb 2 hónapig tudnék tápozni.

Low-Tech-nél meg még jobb a helyzet, mert ott csak heti 1x kell ugyanakkora mennyiséget adagolni amint nekem naponta.

2018. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komennteket
2019. jan. 1. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!