Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez a sok kis fehér kukac-sz...

Mi ez a sok kis fehér kukac-szerű valami?

Figyelt kérdés

[link]


Ma jelentek meg, nagyon aprók és csak közelről megfigyelve látszik, hogy mozognak.


Az akváriumban egyébként 3 zebracsiga és egy aranyhal van. (Az aranyhal sajnos nincs jó állapotban)



2019. jan. 5. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemtom mi ez, de mekkora az akvárium, s milyen a szűrés?
2019. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
80 liter, erős külső szűrő van. Eredetileg nem aranyhalat akartam bele, de konkrétan 3 éve egy pici törött akvárium-ot pillantottam meg egy szemétkupac tetején, benne 2 aranyhallal. Az egyik elpusztult egy éve, a másiknál meg valami tumor féle nőtt az oldalára, ezzel egyidejűleg elkezdett csak az akvárium sarkában lenni. Nem úszik, max akkor amikor kaját adok be (ugyan azt a szemes, lesüllyedő tápot). Pár hónapja még foglalkoztam azzl, hogy kis zöldséget kapjon, de most már csak arra várok, hogy elpusztuljon szegény, mert látszik, hogy az utolsókat rúgja. A szűrőt szoktam takarítani, volt egy kis gond a fekete algával, de lecsökkentve a napi fény mennyiségét ez megoldódott. Most tiszta a víz és az üveg.
2019. jan. 5. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Örvényféreg, feltehetően a tejfehér planária. Ki kell irtani, nézz utána a neten.
2019. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, 80 liter kicsi az aranyhalnak, de így azért nem olyan vészes, hogy csak megmentetted. Lehet valami humánus módon véget kellene vetned az életének.
2019. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is planáriának nézem őket. Sokféle lehetőség van az irtásukra a humánus csapdáktól kezdve a gyenge ill erős vegyszerekig. A csigákat vegyszerezés esetén ki kell venni. Az aranyhalat tényleg jobb lenne kíméletesen és gyorsan elpusztítani ha ennyire beteg, az oldalára nőt daganat kizárt ,hogy gyógyítható házi kezeléssel. Ha nincs hal és kiveszed a csigákat gyakorlatilag bármivel irthatod őket, sőt kaja nélkül maguktól is eltűnnek csak kicsit tovább tart mintha rásegítenél valamivel. A szűrőt is hagyd a vegyszerezett vízben mert valószínűleg ott is akad jó pár, sajna a biológiai szűrésednek annyi ha drasztikusabb eszközhöz nyúlsz. Ha egészséges lenne az aranyhalad már rég megette volna őket.
2019. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!