Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség vitroláshalaim...

Segítség vitroláshalaim leikráztak (? )

Figyelt kérdés
A minap arra lettem figyelmes hogy a nagy társas akváriumba egyik levélre a vitorlás halaim leikráztak. Nagyon sokat szenvedtem már h ikrázzanak külön akiban de sose sikerült és most bezzeg mikor visszaraktam őket kb 2 hónap utána beikráztak oda egy levélre. De van kb 40 db molli és gupiik szifók velük és folyamatosan nem hagyják őket békén és félek hogyha kikelnek az ikrákból akkor egy sem marad mert mindent megeszik a mollik, szifók stb. Mit tudnék tenni az ikrák érdekében hogy megmaradjanak belőle a halacskák. Ha kiveszem levelestül és átteszem másik akiba az ikrákat akkor az úgy meg fog maradni? És a szülőket be kell hozzájuk rakni uygan úgy mint a bettánál hogy kb 4 napig kikelés után elúszáskor ki kell venni az apát mert megeszi sajátjait.
2010. jún. 29. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Mert azt halottam a vitorláshalakról hogy megeszik saját kicsinyüklet is amelyikek nem életképesek. Nagyon kérem sürgősen válaszoljon az ebben jártak akvarisztikus vagy magánember. Előre is nagyon köszönöm!
2010. jún. 29. 15:20
 2/6 Marczi ***** válasza:
Nem vagyok szakember, de nem problatad atrakni az ikraka mondjuk levelestol/novenyestol, ha mar egyszer ugyis van ikraztato akvariumod?
2010. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beatrix17 ***** válasza:
Lehet kapni műanyag "gyerekszobát",amit a vizbeteszel,fenn marad.Abba tedd bele a levelet,de óvatosan!Jó lenne,ha a lélegeztető környékére tennéd,hogy több oxigén jusson be nekik!Ja!Az ikrás levelet ugy tedd bele,hogy lefelé nézzenek a "babák"!
2010. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
[link] köszönöm a válaszokat! És pont vany olyan amit az előttem szóló mondott csak abba 3 bettalányt tartok de kiszedem őket:) még1x köszönöm!
2010. jún. 29. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem valószínű h ki fognak kelni...

A vitorlás halak általában gondozzák az ikrákat,szájukba veszik megtisztogatni,meg legyezik rájuk a vizet.De sokszor előfordul h megeszik,és am is nagyon nehezen kelnek ki.

2010. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű, tedd át többi halat.
2010. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!