Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. áttelepíthetem a...

S. O. S. áttelepíthetem a halakat egy pár órája beüzemelt, Sera pond filter biostart-tal kezelt akváriumba?

Figyelt kérdés

1 hete szürkés, opál a víz, talán túletettem őket de rengeteg guppi a lakó, volt ilyenre példa de az másnap harmad napra megoldódott, miután visszavettem az etetésből.

Napi 10-15 hal pusztul el, bekapcsoltam az UVC-t ami az infuzóriát is elvileg elpusztítja, adagoltam a heti vízkezelő adagot os de semmi javulás, sőt...2 napig tápot sem kaptak , mérséklődött a hullás, tegnap etettem mára 2x annyi pusztult el pedig minimálisan adtam nekik. A táp is direkt más fajta, a szűrő is pucolva lett nem rég. Munka miatt hétközben, sajnos low-tech akvát nincs időm újra indítani. De most előkapartam egy régi akvát, kimostam, feltöltöttem , másik szűrőt raktam bele, biostartoztam, és szellőztetem 2 órája durván, guppik vannak már csak, mehetnek át még 2 óra múlva?



2019. jan. 21. 18:16
1 2
 11/20 Bamboocha466 ***** válasza:

Szerintem nitrit es nitrat szint tul magas, es emiatt pusztulnak. (A tuletetes meg hozzá is járul, hogy tobb mereganyag legyen a vizben.)


A novenyeket hagyd csak őrülten novekedni, ok segitenek a no3 felvetelben.


Az uj akvaba, ha kloros vizet +bacikkulturat teszel, az csak penzkidobas, mert a klor miatt a bacik nagyrésze elpusztul... Holnap rakd at az osszes lany guppit az ujonnan inditott akvariumba, es legalabb ket hetig vegezz heti 3* 15-20% vizcseret.


A masik akvariumban is suritad a vizcsereket az elkovetkezo hetekben.


A szuro mosasod nem helyes (legalabbis a kep alapjan amit elkepzeltem mikozbeb soraidat olvastam).

1.) Sose tisztitsd egy idoben az osszes szuroanyagot!

2.) A spirolaxot csak nagyon nagyon ritkan kell tisztitani, ha teljesen eltomodott. Ha ugy erzed, hogy kicsit eltomodott, de bizonytalan vagy, akkor inkabb csak oblitsd at 5 liter akvarium vizben ( az a jo, hogyha kicait barnas marad, nem kell au eredeti szurkes- feheres szint visszanyernie.

3.) A szivacs mosása ugye nem azt jelenti, hogy a csap alatt jol kimosod?



Az akvariumba ne önts sose kloros vizet. Vizcserekor tobbfele lehetoseged van

- hagyod a vizet egy napig vodrokben, majd masnap, hokiegyenlitest kovetoen az akiva ontod, vagy

- a kimért mennyisegu vizelokeszitot egy vodorbe mered, majd erre a csapbol az akvarium vizenek honersekletevel megegyezo höfoku vizet engedsz, osszekevered, es beobtod az akvariumba, vagy

- /én mondjuk ettol ódzkodok.../ Leszivsz az akibol x liter vizet, majd ehhez a vizmennyiseghez szükséges adagnyi vizelokeszitot szorsz az akvariumba, utana az akvariumot feltoltod a csapbol /az aki hojevel egyenlő hifoku vizzel

2019. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez nem túletetés, hanem túlterhelés.

Nem tudsz olyan kevés kaját adni a halaknak, amennyi elég lenne nekik, és azt a vízterhelést elbírná az akvárium, vagy a szűrő.

4-szer annyi halad volt, mint amit elbír a rendszer. Ez szükségszerű volt.

Nem kell ide nagy hókuszpókusz, tarts negyed ennyi halat. Ennyi a titok.

Ha nem bírsz a szaporulattal, ne tarts elevenszülőket.


Ilyen guppi méretűből 40-50 a maximum, ami belefér az akváriumba probléma nélkül.

De akkor nincs szaporulat! Meg anci! Meg gurámi!

Ha van, akkor annyival kevesebb lehet a többiből!


Nem kell ezt túlmagyarázni, neked egy teszkós medencéd volt , egy időzített bomba, az a csoda, hogy eddig elment borotvaélen.

El kéne felejteni azt a képet, ami a fejedben van, hogy hogy kell kinéznie egy akváriumnak, mert egy egészséges, hosszú távon fenntartható akvárium igen messze áll attól, hogy ezt te most elképzeled!

Egy ekkora rendszer töredéke állatot bír el. Negyedét, ötödét!

Nehogy azt gondold, hogy amikor épp nem rohadt be a víz, vagy nem volt pusztulás, akkor jó érezték volna magukat ennyien. Ez régóta egy agonizálás volt, egy lassú, de konstans mérgezés. Ezt így nem lehet csinálni. Ez szimpla állatkínzás.


Elhiszem én, hogy sok a meló... nekem is az. Biztosíthatlak, hogy jóval többet melózom.

De ez pont az a hobbi, amit ha jól csinál az ember, kevés időt vesz el. Szóval ez, hogy ezt történt, nem azon múlt, hogy nem volt rá időd, hanem azon, hogy saját elképzelés alapján, utánajárás nélkül összeraktál egy szar rendszert, aminél borítékolható volt hogy katasztrófába torkollik.

Ez a "2hal/3cm2 " pl nekem értelmezhetetlen, nem tudom mit jelent, miért 2 halat számolsz, mi ez a négyzetcenti, vagy mi...

Ez nem tudom, mi, de ha ez a zagyvaság az alapja annak, ami alapján eldöntöd mennyi az optimális létszám, akkor ezt kéne elsősorban tisztába tenni, hogy képben legyél azzal, mennyire terheli a vizet mondjuk egy gurámi, vagy egy 20 fős csapat 1 hónapos guppi...


Semmi más probléma nincs itt, nem kell varázslat se a növényekkel, se a szűrőtisztítással, se az etetéssel. Elketyegne magának az az aksi, heti negyed óra ráfordítással, csak más dimenzióba kéne helyezni a víz mérgezését.

(hiszen minden egyes állat mérgezi a rendszert)

Nem apróbbakat módosítani, hanem új alapokra helyezni.

2019. jan. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ha heti 15 percet fordítanék rá csak , akkor már rég döglődne minden igazából, eleve a növényzet rendezése tart tovább 1x egy héten, de nem megyek bele ebbe, csak furcsa, hogy nem olvasod végig amiket írtam, vagy csak 1-2 mondatot, ugyanis leírtam , hogy a dániókon és guppikon kivül minden ment külön, pont mert már sokan voltak, azt is írtam , hogy osztogattam/adogattam el őket 1 ideig. A többivel nagyjából egyet is értenék , ha nem ez lenne a hangnem, pláne , hogy tudom , hogy elvoltak hanyagolva amit szintén leírtam...mindenesetre segítettél szóval köszi.


A többiekéhez:

-a vízet pihentetni szoktam 1 hetet kb , minden alkalommal előre odakészítem a következőre.

-a szűrő pucolást mindent csapvízzel csinálok, tudom saját vízében kéne kinyomkodni.

-most már a másik akváriumban vannak, legalábbis amennyit ki tudtam szedni , ezt pedig újra inítom tavasszal.

2019. jan. 22. 05:20
 14/20 anonim ***** válasza:

Mindent elolvastam.

"most előkapartam egy régi akvát"


" 5 guppi volt eredetileg, mellette anci , gurámik, dániók , sepregetők 180l-ben ,ebből a dániókon guppikon kívül minden ment másik akváriumba,"


Te fogalmazol félreérthetően.

És te nem válaszolsz a kérdésekre.


Honnan snóblizzuk ki, hogy régebben tetted át őket, vagy most?


Ha régebben tetted át őket, akkor miért arra válaszolsz, ami az első 2 napban volt, értelem szerűen a tömegpusztulás előtti halmennyiség az érdekes.

Továbbra sem tudjuk milyen a szűrés, vagy konkrétan hány és milyen halnál borult a bili. Mi ez az említett arányszám...


Amúgy semmit nem változtat a lényegen, igazából tökmindegy, hogy 5-ször annyi halad volt mint amit elbír a szűrő, vagy 3-szor annyi.

Ez olyan, mint azzal nyugtatni magad, hogy nem fél órával késtél le egy vonatot, csak 5 perccel.

2019. jan. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

"ha nem ez lenne a hangnem,"


Pontosan mi is az ami nem tetszik?

Hogy nem tárgyként kezelem az állatokat, és ezt állatkínzásnak nevezem? Vagy melyik része? Hogy próbáltam alapjaiban rávilágítani egy súlyosan hibás szemléletre?


Tudod mit, ott van a #9-es válasz, az 2 mondatban összefoglalja amit próbáltam visszafogottammal elmondani.


De ha gondolod én is feladom ezt a segítőkész hangnemet, egy olyan állatkínzó önző gy-kér aki még kikéri magának amúgy se érdemel mást csak hogy rommá alázzam. Kezdjem? :)

2019. jan. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
:)
2019. jan. 22. 08:04
 17/20 A kérdező kommentje:

Őszíntén szólva erre nem igazàn tudtam reggel mást reagálni egy mosolyon kívül, azt azért hozzátenném nem tartom állatkínzónak magam...akkor nem itt lennèk és kérnék tanácsot hanem teljesen hidegen hagyna, az meg , hogy te engem szeretnél alázgatni ahogy fogalmazol, tessék. De inkább magadat mutatod be, nekem egyáltalán nem kellemetlen és sértő amit egy vadidegen, arctalan anonim valaki mondd rólam. De ezekszerint téged felháborít, egyenesen feldühít ahogy észlelem, hogy nem mindenben értek egyet, és kikérem magamnak a "ki ha én nem" hangnemet. Hát bocs. De lapozzunk, kösz a segítséget még 1x.


Amúgy ha nem válaszolok valamire , elfeljtettem a kérdést mire kifejtek valamit, viszont a szűrésem: sera fil bioactive 250 uv, belül perlon , szivacs , siporax van ebben a sorrendben fentről lefele. A halaknál nem tudtam jobban behatárolni, ezért irtam 2hal/3cm2-t , amúgy tegnap óta halászom őket a másikba, még így is rengeteg van , szóval aki szeretne jelezzen.


A tanácsokat köszönöm mindenkinek. :)

2019. jan. 22. 18:19
 18/20 anonim ***** válasza:

Én most írok neked először. Bocs, de nem olvastam végig mindent, viszont egy valami feltűnt:

4 éve megy az akvárium, (tehát nem vagy teljesen zöldfülű) és MINDEN SZŰRŐTAKARÍTÁSKOR CSAPVÍZZEL MOSOD ÁT A SZŰRŐANYAGOT???? Holott tudod, hogy AKVÁRIUMVÍZZEL KELLENE????

Csoda, hogy eddig bírta a rendszer, meg szegény állatok, bakker!

2019. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A leírásban azt írod "rengeteg guppi" aztán meg azt hogy 5. És még azt mondod, hogy te világosan fogalmazol és nem kamuzol. Ugyan már! Nemcsak a vizes zavaros, de ez az egész történet is.
2019. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Ne haragúdj, de ha leírom azt, hogy hogyan mosom a szűrőt , holott én is tudom , hogy nem így kell ,akkor miért is kamuznék a többiben amit leírok?

Mondtam, max számolni nem tudok. De a szűrő tisztást azért ne úgy képzeld el, hogy péntekenként szétkapom és átcsutakolom minden részét, külső szűrőről van szó. :)

2019. jan. 23. 04:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!