Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A békáknak mennyi idö az...

A békáknak mennyi idö az átalakulásuk békává az ebihalból?

Figyelt kérdés

A békáknak mennyi idö az átalakulásuk békává az ebihalból?

A kertünkben van egy régi kád vízzel.Van benne 3 ebihal féle.Már több mint egy hónapja.kb.8-10cm hosszúak.Olyan mintha gyíkok lennének......

ki szeretnénk dobni a kádat,de nem tudom mi legyen a benne élökkel......


2010. jún. 30. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyorsan átalakulnak de 100% ig biztos vagyok benne, hogy azok ott nem ebihalak!
2010. jún. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

NEm tudsz egy képet berakni? Mert ekkora ebihalakat nem nagyon ísmerek, lehet, hogy valaki más? Egyébként ha már elég fejlettek az ebihalak, akkor egy-két hét alatt teljesen átalakulnak. Nálunk a kertben minden évben vannak ebik, és most már igencsak másznak ki a kisbékák.

De tényleg rakj be egy képet, akkor többet lehet mondani.

2010. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még egy kecskebéka ebihala is nagyjából 3-4 cm, pedig az a legnagyobb Magyarországon élő békafajta. Szerintem azok gőték lesznek, azokat pedig ne zavard el, had éljenek ott nyugodtan. Mellesleg védettek.
2010. jún. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha ki kell dobni a kádat, akkor gyűjtsd össze őket egy nagyobb befőttes üvegbe, és vigyétek el őket valami közeli patakhoz, tóhoz, szóval valami kisebb, de állandó vízhez.
2010. jún. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Biztos, hogy nem ebihal. Fiam minden évben hazahoz kb. 50-60 ebihalat és figyelemmel kíséri a növekedésüket. Így van már tapasztalatom. Nálunk mostanra alakult ki mind a 4 lábuk és így is csak pár cm-esek.
2010. jún. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megpróbálom öket lefényképezni.....

Olyanok mint a gyíkok.

Jó gyorsak.CSak már egyre rosszabban látni öket,mert elbújnak a víz pedig ma´r nagyon sötét lett.A lányom sok füldet beledobált már.A kislányom miatt kellene kidobni a kádat.mindég ott mászkál...2,5 éves és féltem öt...

2010. jún. 30. 07:56
 7/13 anonim ***** válasza:
07:11-es vagyok, szerintem ezt nézd meg: [link] Valami ilyesmi? Ez egy tarajos gőte.
2010. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen!!!

Pont ilyenek.3 an vannak.

Mit tudok velük csinálni??Elvinni akkor egy tóba??akkor ezek nem is jönnek majd ki a kádból?? :)

2010. jún. 30. 08:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétek van, hogy ilyesmi lakik nálatok :). Nagyon ritkák és védettek. Szerintem tóba velük, ott majd jól érzik magukat.
2010. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Biztosan buta kérdésnek tartjátok,de kell tölük tartani??

Mármint amíg betesszük valahogyan üvegbe......

Még annyit,hogy hogyan kerülhettek be a kádba??

2010. jún. 30. 09:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!