Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Atman at f102 belső szűrőnek...

Atman at f102 belső szűrőnek állítható az erőssége?

Figyelt kérdés
2 napja vettem ezt a belső szűrőt de erősnek bizonyult az áramlása. Mindenhol azt olvasom, hogy szabályozható de nem írják le hogy pontosan hol... hiába keresem nem találom. Van aki ugyan ilyen szűrőt használ és tudja, hogy lehet szabályozni?

2019. febr. 6. 20:44
 1/10 Skid05 ***** válasza:
A 103astól felfelé állíthatók, a 102esnél csak az elvileg hozzá kapott műanyag idomokkal befolyásolható az áramlás, a szűkebb keresztmetszeten erősebb a vízsugár. Mondjuk ez nem sok ekkora szűrőnél, ezt aláírom, ez egy elég régi modell.
2019. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) bár szinte egyáltalán nem változott az áramlás :(
2019. febr. 7. 00:52
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Kár volt megvenni... Biológiaire nem túl alkalmas.( Kis szűrőanyag+ nagy átfolyás) Ezzel sokkal jobban jártál volna.

[link]

2019. febr. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szűrő felület kb 40-50 literhez elég a teljesítmény 200 literhez, pedig úgy rémlik egyszer már belinkeltem neked...
2019. febr. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban igaz? xD ( nagyon szofisztikált maradtam...)

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2019. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Még ha 60 literhez talán a szűrőfelület alultelepítve (!) Elég is lenne, egyszerűen nem tudnak rajta a lebontó baktériumok megtelepedni mert kimossa őket az áramlás. Gratula jó vétel volt. 😂😂
2019. febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a szűrő külső szűrő mellé való mechanikai szűrésre...
2019. febr. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5/7. Az nem én voltam.
2019. febr. 7. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Ragaszd be szigszalaggal a csőnek a felét. Vagy a 2/3-át.

Majd ha tömődik a szivacs, leveszed róla.

2019. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Több megoldás is létezik a problémára de akár a kolléga által ajánlott nagyobb szivacstömb is felszerelhető rá egy csövecske betoldásával. Ha a felső szivacs tetejére teszel egy perlont, vagy az egész felső szivacsot tömörebbre cseréled mindjárt nem lesz ennyire hetyke.:D A kiömlőnyílás lefojtása is megoldás lehet, akár szabályozhatóra is megcsinálható egy kis barkácsolással. Én valószínűleg egy esőztetőt szerelnék rá aztán had tolja a felszínt, csak addig tol ennyire amíg egyszer nem telítődik, utána a tisztításkor nem szabad teljesen kimosni csak kicsit kinyomkodod az akváriumból vett vízben és mehet a helyére, így már nem tol annyira mint az első használatkor, vagy alaposan kinyomkodott állapotban. Mondjuk az előző kérdésnél ajánlott EHEIM akasztóssal jobban jártál volna pláne ha siporax minivel kombinálod.
2019. febr. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!