Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a magyarázat?

Skid05 kérdése:

Mi a magyarázat?

Figyelt kérdés
A vízszolgáltató oldalán 16 nk van megadva, itthon 32 nk-t mértem többször is keménységre neptun teszttel. Meddig kéne forralnom, hogy élhető közeg legyen néhány trópusi fajnak?

2019. márc. 8. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Elevenszülőknek jó. Forrással csak a változó keménység csökken minimálisan, szóval felesleges.
2019. márc. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1: Az nk az egy mértékegység, és arról semmit nem írtál, hogy ez minek a mértékegysége.

Összkeménység, vagy változó, mert lehet 32-es összkeméynség mellett 16-os változó, ez nem meglepő.

2: A neptun teszt nem a világ csodája... enyhén szólva. Csúnyán mondva meg egy rakás szar. Meg még buborékosan is jön ki belőle a cucc, szóval minden, csak nem precíz.

3: A vízmű a friss üde natúr vizet méri be, közli az eredményeket, aztán belepumpálja a vizét egy 80 éves vízvezetékrendszerbe, amiben több mész van, mint ha az egész Mátrán szűrődött volna keresztül a víz.

Nálad meg ez folyik a csapból.


A forralásnak az ideje nem igazán számít. Fő egy kicsit, akkor ilyen fehér üledék kicsapódik, de nem sokra mész vele.

Ha mindenképpen kényesebb lágyvizes halakat akarsz tartani, vagy szaporítani, akkor oda 0 nk-s vizet kell szerezned (RO esetleg ioncserélt) a forralgatás csak bohóckodás.

De sok elvileg lágyvizes hal úgy ahogy bírja a csapvizet, annyira nem kényesek.

Na jó, mondjuk 32 nk az sok. De 16-ban kb majdnem minden tartható.

2019. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A vízmű GH-t adott meg, ezért én is azt mértem. Ha jól tudom az élőlények igényei közt is GH-t adnak meg a keménységnél. A változó olyan 26-28 körüli érték.

Ami a tesztet illeti nyilván nem tizedes pontosságot várok tőle, ha 1-2 nk.t téved még úgy is sok.

1 órányi forralással 10 nk-t tudtam nyerni, a kH-t 18-19-re húzta le. Ez mennyire jó és mire elég?

Ami az utolsó sorban szereplő 16-ot illeti, amiben majdnem minden tartható, ezek szerint GH lenne, azt már úgy tűnik nem tudnám előállítani.

2019. márc. 9. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Pl sima neonhal, vagy anci, vagy a corydorasok többsége elviseli, a lágyvizesek körül. Dániók is bírják.

Rami, apisto-k, a legtöbb rasbora sokkal lágyabbat igényel.

2019. márc. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem azt kell nézni, hogy kibírják, mert te is kibírod az erősen szennyezett levegőt, de nem fogod magad jól érezni és hamar meg is halsz. A neonnak a 16nk Gh a max. Vegyél egy 15k forintos ro szűrőt

[link]

2019. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 A "bírják" és "elviseli" szemléletet én sem tudtam hova tenni, gondolom nem ez lenne egy akvarista célja. De mindig tanul az ember, olvasva a tapasztaltakat.

Ha még esetleg arra választ tudnál adni, hogy mekkora a linkelt szűrő fenntartási költsége, illetve, hogy mire használhatnám a kitermelt szennyvízét, azt megköszönném.

2019. márc. 11. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:

A bírják és az elviselik azt jelenti, hogy nem igazán csökken az élettartamuk az elvileg ajánlottnál, némileg keményebb vízben.


Például, konkrétan:

Az említett Ramirezi, és apistogrammák közül a kakadu, sokak által csapvízben tartott hal. Évekig élnek , és sok esetben le is ikráznak a kemény vizes akváriumban, de lágy vízben tovább élnek a tapasztalatok szerint, bár ezt nehéz eldönteni, mert sok más körülmény is közrejátszik.

Valaki tapasztalata szerint színesebbek is lágyabb vízben, ez szintén megkérdőjelezhető, mert lágyabb vízben az ikrák ki is kelnek, másabb ösztönök, másabb hormonok dolgoznak, ami a színre is befolyással van, tehát nem egyértelmű bizonyíték.

Ennek ellenére egyiket se ajánlottam 20 fölötti GH értékre, mert felelősen ezt nem tudod ajánlani.


A szintén példaként említett neonhalat, aminek természetesen:

" a 16nk Gh a max. "

annyira nem érdekli ez az érték, -biztos nem olvastak róla- hogy nálam 22-es összkeménységnél leikráztak (!) a közös aksiban, márpedig ha valaki hangyányit tisztában van vele, hogy egy szabadon ikrázó fajnak milyen körülmények, ciklusok , mekkora vitalitás, egészség kell ehhez, annak ez elég bizonyíték arra, hogy elismerje, a "bírják" az azt jelenti, hogy bírják. Hosszú távon, észrevehető károsodás nélkül.

2019. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!