Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta farokúszója enyhén...

Betta farokúszója enyhén beszakadt. Hogyan kezeljem? (Képekkel)

Figyelt kérdés

A farok felső részén van egy nagyobb és pár kisebb szakadás, betegségre gyanakszom, szeretném mielőbb kezelni. Persze az is lehet hogy sérülés, nem tudom.

Valaki tudna segíteni hogyan kezeljem? A hal nem tűnik levertnek, enni is eszik. Tegnap volt vízcsere, lehet bestresszelte az állatot?


30 liter

Atman a tf 302

26 C

Narancs sakura garnélákkal van tartva.



[link]


[link]


Köszönöm a segítséget!



2019. márc. 11. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem 30 liter
2019. márc. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen sűrű növényzet mellett minek cserélgetni a vizet ?
2019. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Óvatosan fogd ki egy hálóval és a hálón keresztül cseppents a szakadt részre egy-két csepp metilént vagy malachit zöldet, várj egy percet és mehet vissza. Ez nem okoz nagy stresszt a halnak és megvédi az esetleges fertőzésektől. Heti egy két alkalommal megismételhető. Szerintem e nélkül is összenőne de jobb a biztonság. A heti 30%-os vízcserét 2 részletben csináld és amennyire tudod porold ki a növényeket is. Ellenőrizd nem erős e az áramlás. Amúgy szép a hal és az akváriumod is, csak egy marék májmohát hiányolok a felszínről,szerintem a hal is szeretné.
2019. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak sérülés, sztem beakadt valahova, majd begyógyul idővel.



Az a 30 liter pedig van lazán 50 is, elég nagy akvárium az!

2019. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Biztosan állíthatom hogy az akvárium 30 liter, tudok térfogatot számolni, de ne haragudjatok ha esetleg megtévesztő a kép.

Végül úgy döntöttem, egy pár napot várok, mielőtt bármi drasztikusba kezdenék, hátha tényleg csak mechanikai sérülés érte az állatot.

2019. márc. 11. 14:02
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezen talán jobban látható a méret, az akvárium az íróasztalom van, lehetetlen hogy 50 liter legyen.


[link]

2019. márc. 11. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Hihetetlen. Nagyon kicsinek néz ki a hal is. Ez a 20x30x50 es méret?
2019. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
25x30x40
2019. márc. 11. 15:55
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
51%
Az akvárium ugye fedett? Max 1-2 fokkal lehet csak hidegebb a levegő a víznél.
2019. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Motoros szűrő mellett mindig lesz baja. Szivacsszűrő kell , közel nulla áramlással.
2019. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!