Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális, hogy van algaevő...

Normális, hogy van algaevő harcsám, és mégis tiszta alga az aksi?

Figyelt kérdés
Megvannak már hónapok óta, de algásak a növények. Egyáltalán esznek ezek algát? Azt mondják, igen, de nem tudnak sokat zabálni. Ha teleraknám a 70 literes aksimat vagy tízzel, jobb lenne a helyzet? És hogy Vakarjam le a kövekről, növényekről az algát?
2010. júl. 5. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!A kövekről pl dörzsiszivacs(új szivacs) súrolós részébel le tudod dörzsölni.Az akváriumnál vagy szivacs vagy veszel algakaparót.Az akváriumot nem szabad ablak mellé tenni!És vannak olyan algafajok amit az algaevő sem eszik meg.Az algaevőknek sokkal könynebb élelemforrása is van:Megmaradt haltáp,szóval azzal is jóllakhat.Amúgy sem eszik olyan sokat az algaevő.Ahogy már leírtad.A mollyk is szivessen csipkedik az algákat.És ne tegyél 2nél többet az algaevőkből az akváriumodba. én 112literbe inkább csak 1et tartok a bunyók elkerülése végett.Garnélák is esznek algát.Ja és algaírtókat is lehet vásárolni,de azzal csak ovatosan.
2010. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 van benne, és nincs ablak közelébe, 1 éve van meg az aksi, és az utóbbi 5hónapban kezdett el jobban algásodni... Mit tehetek?
2010. júl. 5. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Az algaevő tévesen nevezték el algaevőnek.

Gyk. minimális algát "eszik le" az üvegről.


De az uborkát és mindenféle zöldséget imádja.

2010. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vegyél vissza a világításból és csak erre a célra alkalmas eszközzel világíts. Lehet led, neon, energiatakarékos, de megfelelő fényintenzitású és színspektrumú. Hagyományos izzóval soha. Ha szivaccsal vagy algakaparóval ledörzsölöd, akkor is javulni fog a helyzet.
2010. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet az a baj, hogy növényes csővet tettem bele? Régen rendes volt, de rossz lett, és ilyen volt a boltba... Ha régit veszek bele jobb lesz a helyzet?
2010. júl. 5. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a növényes cső jó, csak kevesebbet világíts vele. Én télen 10 órát világítottam, most nyáron mivel déli fekvésű a szoba, csak 6-8 órát szoktam.
2010. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az algaevő egy gyűjtőnév. Van vagy 2000 fajta. Eltérő, hogy melyik mennyi, és milyen fajta algákat eszik.


Ha Ancistrus temminckii-re gondolsz, max. 2 db-ot tudsz 70 literbe rakni, már az is határeset.

Ők csak fiatalon esznek algát, akkor is csak a könnyebben megehetőeket.

2011. máj. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Én azt tanácsolnám, hogy maradjon a cső és vásárolj úszó növényeket, májmohát, tüskéshínárt,jávai , vagy karácsony mohát, ha fér még bele gyökeres növények is mehetnek.Világíts kevesebb ideig és csináld a rendszeres vízcseréket.Ha van rá pénzed vehetsz egy algairtót is, hogy gyorsabban megszűnjön. Én a TETRÁT ill SERA algovecet teszteltem már, nyugodtan beleteheted az előírt adagod, még a kényesebb halaknak, garnéláknak sem ártott, látványos eredményt hozott 1-2 héten belül.A dús növényzet, az optimális világítás és a rendszeres vízcsere jól féken tartja az algákat. A halak nem alkalmasak az algák szaporodását megakadályozni és nem is szeretik az összes alga fajtát.Sok sikert.
2011. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!