Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen halak és...

Szerintetek milyen halak és mennyi rakható egy 130les aksiba?

Figyelt kérdés

Szeretnék újra halakat mert oda vagyok értük de sajnos utoljára gyerekkoromba tartottam őket és azt szeretném kérdezni miket ajánlanátok kezdő akvaristanak?(felszerelés,halak, stb).

Sajnos eladóktól már nem merek kérdezni mert szinte mindig csak olyan tanácsokat adtak amik nem épp a halak egészséges és stresszmentes életét segítették volna elő(tisztelet a kivételnek). Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 12. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

130ba én két nagy csapat pici rajhalat tartanék, pl hamis neonok gyönyörűek ha sokan vannak. Amanda lazacokkal és garnélákkal vannak nekem, sokkal jobban néz ki mint pár nagyobb kommerszebb fajta hal.


Amit ezen kívül tanácsolok hogy az elején költs rá rendesen, vedd meg a legjobbat mindenből amit tudsz így később nem lesz belőle gond és nem kell kétszer fizetned ugyan azért. Én még az igénytelenebb növények alá is teszek táptalajt + növénytalajt, meghálálják.

2019. máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:

800-1000-1200 l/h külső szűrő bankkártya vastagságtól függően, akár használtat beszerezve

2x39w T5 vagy 2x30w T8 armatúra, sima 6500K-s csövekkel.

térkőhomok+kavics mixelve, alá dúsabb növényzet mellett némi táptalaj

élővilág igényétől és a szoba téli hőm-től függően 100-150 wattos fűtő

ideálisan 3-4 fajt társítanék ekkora víztömegben, minden szintet benépesítve, össze kell válogatni (literszám, habitus, hőfok, vízkeménység igények)

utóbbiból következik ha lágy vizes fajok kerülnek választásra akkor aszerint kell módosítani a vízkémiát

mindenekelőtt tudásbázis-építés itt: [link]

halak meg itt: [link]

2019. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 13. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!