Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megőrültek a halak? Miért...

Megőrültek a halak? Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Egész nap normálisan viselkedtek, délután láttam, hogy az egyik lány guppi a növények között mozdulatlanul lebeg. Bár kicsi a hasa azt hittem szülni fog. Aztán láttam hogy a másik 2 lány ha meglátja elkezdi kergetni majd később már a fiú is csipkedte a farkát. Pár perc múlva már majdnem a fele farka hiányzott. Azóta a csipkedők idegbeteg módon úszkálnak.

Külön tettem de csak lebeg néha elmerül aztán feljebbúszik majd megint elmerül.

Túlélheti vagy "mehet a levesbe?" :)


És mi válthatja ki ezt a viselkedést? Mert együtt vannak vagy fél éve és soha nem bántották egymást.


2010. júl. 8. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
a kicsiket megeszik. olvass picit utána, nekem túl régen voltak halaim.
2010. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyik se kicsi.


Vannak kisguppik is az akváriumban kb 10 db de azok is több mint 2 hónaposak. De őket nem bántják.


Lehet félreértetted.Nem szült, csak azt hittem mert úgy viselkedett, de aztán kiderült hogy nem azért, hanem mert el akart bújni az üldözői elől.


Egyébként amelyiket megcsipkedték az volt a legnagyobb. Kb 7 cmes, akik megcsipkedték azok meg kb 5 cmesek.

2010. júl. 8. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem csinál semmit, akkor valószínű, hogy döglődik és ő a leggyengébb láncszem ezért a többiek kinyírják. Esetleg etetni próbáltad már? Hátha csak nagyon legyengült... Esetleg betegség? Jobb ötletem nincs.
2010. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam már de nem eszik.

Úszni is alig tud hiszen majdnem a fél farokúszója hiányzik.

2010. júl. 8. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
A guppik 2 évig élnek kb, lehet már öreg volt. Viszont ha a többiekkel is baj lesz, akkor valószínűleg baj van a vized minőségével. Csinálj harmados vízcserét, figyelj a szűrőre, stb.
2010. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom a vízcserét.
2010. júl. 9. 06:58
 7/7 A kérdező kommentje:
A részleges vízcsere és a szűrő takarítás tényleg megoldotta mostmár sokkal nyugodtabbak. Köszönöm szépen! :)
2010. júl. 9. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!