Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi a véleményetek az állítólag...

Mi a véleményetek az állítólagos disznó pestisről?

Figyelt kérdés
Nekem azért gyanús hogy a disznó pestis a falvakban üti fel a fejét a nagyüzemeket meg elkerüli. Arról meg ne is beszéljünk hogy semmi papírt nem kapunk csak annyit hogy majd a szakértők elviszik. Apám szerint leszerződtek valami céggel és oda viszik a malacot. Még az is nevetséges ahogyan állítólag terjed. Az egyik az hogy a vaddisznó bemegy és tőle kapja el. Most akkor mi van? A vaddisznó oda megy és körbe nyalja vagy mi? A másik meg az hogy ha a bicikli kerék az erdőben hozzá ér a lábnyomához akkor felszedi. Akkor most meg megint mi van? Oda megy a koca és megrágcsálja a kereket vagy mi? (kösz ha végig olvastad)

2019. aug. 7. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Írd be a keresőbe, hogy sertéspestis, minden ott van.

Nagyüzemekben betartják pl. a fekete-fehér öltöző rendszerét és a gumicsizma fertőtlenítés is alap, ezért van ott ritkán ilyen fertőzés.

2019. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagyüzemekben szigrú szabályok vannak és a fertőtlenítést is szigorúan veszik. Plusz ott nemigen látnak az állatok napfényt sem, nem érintkeznek semmi olyannal, amitől elkaphatnák.

A fertőzés nem tudom hogy terjed (gondolom a Google-n fent van), de simán lehet, hogy hazaviheted valahogy a cipődön meg a ruhádon.


De ettől még az is lehet, hogy egy nagy összeesküvés az egész és nem is létezik, nem mozgok ilyen körökben, szóval nem tudom. :D

2019. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Illumináti comfirmed

:D

2019. aug. 8. 07:35
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

sosse volt sertéspestis, csak a sorosbrüsszel tanáta ki, hoty elronccsa a pijacot.


ugye jol iróm

2019. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!