Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Haszonállatok

A kérdés

Mi a véleményetek az állítólagos disznó pestisről?

Nekem azért gyanús hogy a disznó pestis a falvakban üti fel a fejét a nagyüzemeket meg elkerüli. Arról meg ne is beszéljünk hogy semmi papírt nem kapunk csak annyit hogy majd a szakértők elviszik. Apám szerint leszerződtek valami céggel és oda viszik a malacot. Még az is nevetséges ahogyan állítólag terjed. Az egyik az hogy a vaddisznó bemegy és tőle kapja el. Most akkor mi van? A vaddisznó oda megy és körbe nyalja vagy mi? A másik meg az hogy ha a bicikli kerék az erdőben hozzá ér a lábnyomához akkor felszedi. Akkor most meg megint mi van? Oda megy a koca és megrágcsálja a kereket vagy mi? (kösz ha végig olvastad)

Keress kérdéseket hasonló témákban: disznó, malac, koca, vaddisznó, disznó pestis

aug. 7. 20:43  Privát üzenet  

A válaszok

Írd be a keresőbe, hogy sertéspestis, minden ott van.

Nagyüzemekben betartják pl. a fekete-fehér öltöző rendszerét és a gumicsizma fertőtlenítés is alap, ezért van ott ritkán ilyen fertőzés.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 7. 20:48 Privát üzenet

A nagyüzemekben szigrú szabályok vannak és a fertőtlenítést is szigorúan veszik. Plusz ott nemigen látnak az állatok napfényt sem, nem érintkeznek semmi olyannal, amitől elkaphatnák.

A fertőzés nem tudom hogy terjed (gondolom a Google-n fent van), de simán lehet, hogy hazaviheted valahogy a cipődön meg a ruhádon.

De ettől még az is lehet, hogy egy nagy összeesküvés az egész és nem is létezik, nem mozgok ilyen körökben, szóval nem tudom. :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 8. 00:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Illumináti comfirmed

:D

# 3/4Időpont aug. 8. 07:35 Privát üzenet

sosse volt sertéspestis, csak a sorosbrüsszel tanáta ki, hoty elronccsa a pijacot.

ugye jol iróm

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont aug. 8. 13:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van az, hogy egyre nehezebb eladni haszonállatot?
Mit tehetek ilyen esetben?
Miért szereti a disznó a csalánt? Nem csípi a száját, nyelvét?
Lehullott, rossz paprikákat adtam a disznóknak, másnap 1 süldő meghalt, lehet, hogy chili paprikát evett, attól halt meg?
Lebénult Sertés, mitől?
Felbúgattam a disznómat és most megvan dagadva a nemiszerve milehet vele? Most megtermékenyult vagy nem honnan veszem ěszre?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Haszonállatok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!