Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A baromfiknak van petefészkük?...

A baromfiknak van petefészkük? Netán másképp szokták mondani az emberek?

Figyelt kérdés

[link]

Ma kinevetett a tanárom engem (nem tudom azt, hogy jogosan-e), mert azt mondtam, hogy a baromfiknak van petefészkük.

Teljesen összezavart, mert én tudtommal (és az oldal szerint is) ott kezdődik el a tojás kifejlődni.



2020. febr. 27. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondtál hülyeséget, esetleg rossz volt a szövegkörnyezet.

[link]

2020. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

úgy kezdődött, hogy szó volt arról hogy drágábbak lettek a húsok a boltokban.

Mire én mondtam, hogy jobban járunk azzal, ha mi tenyésztjük a csirkéket, mert nem lesz agyontápozva stb.

És szó esett arról, hogy a mi fehér tyúkjaink nem tojtak semmit se, mert húshibrid fajtájúak voltak. Félév után se tojtak semmit és a petevezetékük olyan volt, mintha teljesen be lettek volna "kövesedve". Lehetségesnek tartottuk, hogy a tyúkok nem képesek a tojás lerakására.

Erre meg elkezd gondolkodni, és nevetni, hogy a tyúkoknak nincs is petefészkük.

2020. febr. 27. 15:44
 3/7 dellfil ***** válasza:
28%

Hmmm. Nevetséges? Na jó.

"A petefészkek, a női ivarszervek a madárfajok nagy többségénél egyoldalún fejlettek: csak a bal petefészek működik. A petefészkekben kifejlődött pete a petevezetékben keresztül jut a kloákába. A petevezeték különböző szakaszain külső burkok rakódnak a petére (a tojás fehérje), a petevezetékben képződik a tojás meszes héja is. A tojás ugyancsak a kloákából kerül a szabadba."

Ebből:


[link]


Ha ez kevés, ám legyen:


[link]


És/stb...:


[link]


[link]


[link]


Hogy ne röhögjön...:


[link]


dellfil

2020. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Remélem nem biológia tanár volt, mert akkor dupla szégyen... Érdemes lett volna megkérdezni, hogy ha szerinte nincs petefészke, akkor ugyan hogy szaporodnak? Talán osztódással??
2020. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
élelmiszeripari szakos tanár.
2020. febr. 27. 16:02
 6/7 dellfil ***** válasza:
42%

Gondolom, ő is pontozott... :D Többek között. :)


dellfil

2020. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

A tojás sárgája maga a petesejt. Az meg a petefészekben termelődik.

Ezek után ennek a tanárnak a többi kijelentését is kétkedéssel venném.

Nekem agráron volt hasonló tapasztalatom, növénytan zh-mban a tanársegéd kijavította a burgonya gumót gümőre, ami teljesen mást jelent..

2020. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!