Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 4-6 hetes csirkéről hogy...

Vadonavadonban kérdése:

4-6 hetes csirkéről hogy lehet megállapítani hogy kakas e oké van a taraja de még miről?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 5. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Azt nem mindenki tudja, az egy külön szakma, ú.n. szexvizsgálók, még azok is néha tévednek.
2020. ápr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Abban a korban a tarajról csak, meg termet alapján lehet tippelni...

Napos korban a sexálók kloákvizsgálat alapján döntik el, vagy szárnytoll vizsgálat során: ha váltakozó hosszúságúak akkor tojók, ha egyformák akkor kakasok.

Úgy tudom, hogy ez nem mindem fajtánál működik.


Illetve később amikor megjelennek a másodlagos nemi jegyek, pl a kakasok nyeregtollukról beazonosíthatók.

2020. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Azthiszem a discoveryn is volt egy hogyankészül videóban, és ott is a szárnyaik szerint dobálták a nénik a futószalagon, hogy milyen nemüek.
2020. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szárnyaik alapján, lehet h bejön. 15 csibét kaptam és nem tudom melyik lesz kakas, 4 van nagyobb tarajjal, azokra tippeltem. 2 hónapos koruk után gondolom már egyértelmű lesz melyik kakas és melyik nem az.
2020. ápr. 5. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű!


le kell őket vágni!

amelyikben herék vannak az kakas volt.


fajtától függ


itáliainál egy hetesen már nagyobb a taréj


szín alaján szexálható fajták: pl kendermagos állománynál a kakas világosabb


méret alapján: a kakas gyorsabb növekedésű


kloaka vizsgálat alapján csak napos korban működik


szárnytollak növekedése alapján csak bizonyos fajtáknál működik

2020. ápr. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!