Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért bőg sokat egy tehén,...

Miért bőg sokat egy tehén, illetve nyerít sokat egy ló?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédos háznál egy család tart egy tehenet meg egy lovat, és már vagy fél éve folyamatosan hallgatjuk, hogy hajnaltól éjszakáig bőg az a szerencsétlen tehén és mellette meg a ló is sokat nyerít. Dolgoztam lovas tanyán, ott szerintem egyszer-egyszer hallottam csak lónyerítést. Mi lehet az oka?

Egyébként csak akkor hallom, ha a kertben vagyunk, de olyan panaszos a hangjuk, hogy már aggódok miattuk. Amúgy elég kicsi a porta, ahol tartják őket.

Normális ez a nagy bőgés/nyerítés?



2020. ápr. 10. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem látsz át hozzájuk, hogy milyenek a tartási körülmények?
2020. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pont az a bajuk, hogy egyedül vannak.
2020. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő csordaállat, egyrészt társaság miatt, másrészt a biztonság szempontjából (őrködnek a többiek biztonságáért, illetve ha ragadozó kergeti őket akkor csak a leglassabb esik el, a többi megmenekül)


Stresszesek lesznek, ha egyedül vannak tartva.

2020. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem látok át hozzájuk, igazából nem közvetlen szomszédok, csak a köztünk elterülő telek nagyon keskeny.

Gyanítom, hogy a lovat azt bántják is néha, mert néha hallom, ahogy üvöltözik hozzá valaki, erősen káromkodva és utána nyerít a ló, olyan sikításszerűen :/ A férjem már gondolkodott az állatvédők felhívásán, de nem elég megalapozott ez ahhoz szerintem, hogy foglalkozzanak a dologgal.

2020. ápr. 10. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem mindenképp kérjétek állatvédők segítségét. Próbálj hangfelvételt is készíteni a káromkodásról és a ló "sikoltásáról".


Ha bántják a lovat, az meglátszik rajta: ha külső sérülése nincs is, a viselkedéséből kideríthető.

2020. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!