Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen juh-ot érdemes választa...

Enkidu kérdése:

Milyen juh-ot érdemes választani, itthoni éghajlaton, ha a fő szempont a hústermelés? A juh (birka) hús milyen? Ha legelőm van, akkor érdemes a disznó helyett juhot tartani a hús miatt? Mondjuk a disznózsírt nem tudom mivel lehet kiváltani. Ötletek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Magyar merino. De alapvetően hármas hasznosítású.


A birka hús íze erősebb karakteresebb ízű.


Pl. Liba vagy kacsazsírral de az jóval kevesebb mint egy disznó zsírja.

2020. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak pl. A legelőnek nem tesz jót se a liba se a kacsa trágya ugyhogy azt inkább nem ajánlom, mert kiégeti a legelőt.
2020. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1-es 2-es vagyok.
2020. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Tudomásom szerint a juh-tartás esetén eléggé sok szabálynak, kötelezettségnek kell megfelelni. Bár azt nem tudom, hogy van-e valami mennyiségi kötöttség. Akit én ismerek, elmondása szerint minden juh fülébe fülszám kell, minden birkával el kell számolni, nem lehet csak úgy szabadon levágni, adni-venni, és valami Juhtenyésztők Egyesületébe kell belépni... mielőtt belevágsz, jobb érdeklődni, no meg az sem mindegy, hogy milyen nagyban akarod csinálni.

Ha nem túl nagy a terület, inkább ajáld fel valakinek legeltetésre, vagy bérbe, esetleg lekaszálja róla füvet, szénát, valami szerény díjazás ellenében.

2020. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
4-es a fülszámot krotáliának nevezik. 1-es 2-es vagyok.
2020. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Tudok róla, magyarul meg fülszámnak nevezik.
2020. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a feltett kérdés nem ez volt, hogy minek nevezik a birkák/marhák fülébe rakott sorszámnak. Légyszi arra válaszolni.
2020. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak 5-10 állat lenne. Ennyi miatt is regisztrálni kell?
2020. júl. 1. 14:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a mai jogszabályok mit írnak elő, azt már nem tudom, nem akarok hülyeséget írni. Utána kell járni, falugazdánál, vagy könyvelők egy hatályos jogszabályt előkotornak.
2020. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2020. júl. 3. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!