Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha levágom a csirke fejét...

Ha levágom a csirke fejét akkor az még szaladgálni fog az udvaron?

Figyelt kérdés
2020. nov. 8. 15:51
1 2
 11/19 vantel ***** válasza:
48%

Igen, kb 4 ből 1 ugrál,szalad,a másik három csak vergődik jobra balra.

1 volt ami szaltózott.

Elsőre ilyesztő látvány. Az ölés szomorú.

2020. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
#10: Jesszus, nagyapádék nem kicsit tolták túl, mint egy disznóvágás! Kikötözni, úristen, sose hallottam még ilyet :-D Édesanyám bement a tyúkudvarba és seperc alatt lerendezte egyedül. Az említett jelenség olyan helyen fordul elő, ahol úgy vágják, hogy egyszerűn ráteszik a favágó tuskóra és a kisbaltával lecsapják a fejét.
2020. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
A teste elernyed. A feje ha leteszed a földre akkor elkezd kapirgálni.
2020. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Én addig nem engedem el amíg ki nem vérzik. És nem vágom le a fejét csak oldalt vágom el a nyakát.
2020. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

12-es kössz a lepontozást. Láttál már csirkevágást életedben, hülyegyerek? (meg a többieknek is, gondolom túl explicit dolog volt. Miért azt értékelitek? Miért nem a válasz hasznosságát?)

Másik oldali nagyszüleim hasonlóan szokták, csak ők láb közé veszik. Lehet egyedül is, igazából arra találták ki a madzagokat valószínűleg, ha egyedül vagy ketten csinálnák. Nagyapám gyakorlati ember, és igyekezett megtalálni a legügyesebb megoldást. Ezzel a módszerrel gyorsan, ügyesen ment. Nagyranőtt baromfikatból is naponta akár több 10-et is le lehetett így vágni. Ezzel az egészsel azt szerettem volna érzékeltetni, hogy amíg ki nem múlik az élet az állatból, addig az csapkodhat, szaladgálhat, verdeshet, akár még fej nélkül is. Az, hogy kinek tetszik a módszer és kinek nem, vagy ki tartja borzasztónak, az most nem releváns a kérdés szempontjából.

2020. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk volt olyan, hogy a liba nyaka el volt vágva. Ette a kukoricát, az meg hullott ki a, lyukon.


Amúgy igaz, rettenetesen kapálóznak, visítanak, verdesnek. Nagyon erősen kell őket leszorítani a földre.


Mamám megszedte a vért is. Nem dobta ki. Én meg, mint kisunoka, szoríthattam a vergődő jószágokat. Pár perc alatt kimúlnak amúgy, de ha nem fogod erősen, érhetnek meglepetések.

2020. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%
Úgy bizony! Egyszer a nagymamám fejszével levágta a csökön egy csirke fejét, az a tollas úgy elszaladt, hogy nekem kellett a maradékért bemásznom a patkányok ellen magasított disznóól alá.
2020. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
95%
Van alapja kérdésnek. Gyerekkoromban minden nyáron a nagyszüleimnél voltam kb. egy hetet tanyán. A nagymamám rendszeresen vágott csirkét. Elvágta a nyakát és eldobta, többet is. Elég horror volt. És igen, volt amelyik a feje nélkül még szaladt egy darabig. Beleégett az agyamba gyerekként.
2020. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
65%
Pár lépésre futja neki, ha nem fogják elég erősen.
2020. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!