Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csüngőhasú vietnámi malac...

Csüngőhasú vietnámi malac tartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kan disznót és egy kocát. Az a helyzet hogy van egy nagy kert ahol szeretnék tartani illetve szaporítani malacot. Interneten úgy olvastam hogy semmi extrém tartási körülményt nem igényel. Gaz van bőven ahol legelhetnek illetve gyümölcsfák/mogyorófák/akácfák stb. Néztem az interneten de nem értem miért keresztezik más malacokkal... baromfikkal jól kijönnek? Mennyit ellik? Mennyire szívós? Stb..

2021. jan. 16. 20:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én inkább a törpemalacot ajánlom, kevesebb gond van vele, hiszen sokkal kisebb. És nagyon aranyos is :D
2021. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem világos, hogy a kérdező megenni akarja a disznókat?
2021. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Miért akarnám megenni? Szimplán csak azért írtam fel ,mert az egyik ismerősöm is tart bio malacokat. Hatalmas legelőkön,dagonyázóval,makkfákkal. Nekem is megtetszett ez a fajta sertés tartás. Mivel még nem volt szerencsém disznót tartani ezért aztán a legszívósabb fajt választottam. Szimplán csak tenyészteni szeretném őket dupla haszonnal:nem lesz gaz és fel is szántják a földet továbbá eladás....
2021. jan. 29. 13:41
 14/14 csenerezi válasza:
Nekünk fél éve vannak ilyen malacok, de a választ adók között nem olvastam olyat, akinél látnám, hogy tart ilyen állatot. Nálunk tyúkokkal együtt vannak, a tyúkok járnak a malacokkal, amit turkálnak, abban kapirgálnak. Nem bántják a tyúkokat. Ludak is vannak és kakasok. A ludak esetenként megkergetik a malacokat. A csüngőhasú nem döntött nálunk szét semmit, finoman túrnak, a kutyáink nagyobb gödröt ásnak, mint ők. Akkor ásnak a malacok nagyobb gödröt, ha melegük van a gödörben hűtik magukat. Gyümölcsösbe vannak kiengedve, nagyon szeretnek turkálni és füvet enni. De szeretik a gabonát is, kapnak zöldséggel együtt. Azóta alig tudok valamit a komposztra tenni. mert a zöldséghéjat is ők kapják. Semmiféle betont, kerítést nem tettek tönkre. Még a viszonylag gyenge vakondhálón se mennek át, a veteményes villanypásztorral van védve meg vakondhálóval. Ez a fajta nem agresszív. Nekünk is van ól, este bemennek, de nagy igényük van a kinti életre is. Szeretik a vizet, az is legyen mindig elég nekik.
2023. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!