Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyiket érdemesebb tartani...

Morekamion kérdése:

Melyiket érdemesebb tartani sertés vagy birka?

Figyelt kérdés

Üdv csoport tagok!

Édesapám tanyálya alkalmas lenne az alábbi állatok tartására!mellette lévő földterületek kukoricával és lucernával van vetve!

Munkám melett szeretném az alábbi állatokat tartani, tenyészteni őket kisebb darab számban munkás bérem mellé egy kis plusz pénzt profitálni belőle


Melyik állatot érdemesebb tartani sertés vagy birka?

Melyik kelendőbb? És fenttartásukra is kíváncsi vagyok!



Jobb Sertés fajtákat írjátok és birka fajtákat is köszönöm


Bő válaszokat előre is köszönöm!!!!



2021. márc. 22. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
pár éve kezdtem el én is jószágokkal foglalkozni. Nekem a mangalicák jöttek be nagyon, viszik mint a cukrot. Ez főleg azért is van, mert azért kevesebben tenyésztik, mint a "sima" házi sertést, meg igazi kuriózumnak is számít itthon. Nem mellesleg a körkényen csak én tenyésztem őket, ezért is keresettek a malacaim. Emellett tartok disznóvágást is itthon, mert lehetővé teszi a telkem, így vannak vásárlóim, akik "befizetnek" disznóvágásra és közösen dolgozzuk fel az adott mangalicát. Szerintem a húsa is finomabb, mint az átlagos házi sertésé, de ez már szubjektív dolog.
2021. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
#1essel tökéletesen egyetértek. Én is ezt tapasztalom vásárlóként. Iszonyú nehéz mangalicahoz jutni, ezért meg is fizetik és mindig vannak rá vevők.
2021. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy ezt fehéren csinálja valaki, az nagyon sok pénz.


Mindenképpen malacban, vagy vágóbárányban kell gondolkodni!


De inkább malac. Tíz anyadisznó már szépen termel.

2021. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tanyája, pontos j
2021. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!