Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van olyan szolgáltatás, hogy...

Van olyan szolgáltatás, hogy levágják helyettem a haszonállatot?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam rajta, hogy tartanék, körülbelül 1 hektár területen folyamatosan 50-75 baromfit, 15-20 juhot és 6-8 sertést... Szabadtartásban.

A maradék területet pedig bevetném.


Természetesen az egész nem profit orientált lenne, az lenne a cél hogy ezeknek az állatoknak meg legyen a normális életük, ameddig csak lehet, én és a tágabb családom pedig antibiotikum mentes, normális minőségű húshoz jussunk.


Amit esetleg eladnék húst (ha egyáltalán), annál sem az lenne az elsődleges cél, hogy visszahozza az árát, hiszen ez nem egy túl reális cél ilyen tartási körülmények között... Sokkal inkább az lenne a cél, hogyha összességében is csak egy homeopátiás mennyiségben, de alternatívát képezzen ez a hús az ipari hússal szemben és nagyon nagyon nagyon minimálisan növelje a szabadtartású állatokból származó húsok összmennyiséget.


Az állatok tartását és ellátását azt ki tudnám tanulni és lenne is időm nap mint nap foglalkozni ezzel...


A levágásukhoz viszont már nem biztos hogy lenne időm, illetve szakértelmem sincs hozzá.


Itt főleg a nagyobb állatokra gondolok.


Most itt arra lennék kiváncsi ezzel a kérdéssel, hogy mondjuk egy hentes - mészáros vagy ilyesmi, vállal e általában olyan szolgáltatást, hogy évente kijön néhány alkalommal és szakszerűen leöli az állatokat...

Van ilyen vagy bármi hasonló?


Tisztában vagyok vele, hogy ez a terület nagyon kicsi a profitorientált álla tartáshoz és mezgazdasághoz, ismétlem hogy nem ez lenne az egésszel a célom...


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. máj. 16. 00:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen van

De nem ajánlom hogy belekezdj, látszik hogy cseppet sem konyítasz hozzá

2021. máj. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1. Háztájon is tartanak ennyi állatot, simán kisebb területen...


Egy csomóan a környéken ilyen 2000 négyzetméteren tartanak 30 juhot és sok baromfit, 8 általánossal.


Nem aggódom amiatt, hogy nem értek még hozzá, majd ki tanulom.

2021. máj. 16. 01:14
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem is a területre gondoltam.


8 ált.bőven elég hozzá, rálátásod nincs.


Persze hogy kisebb területen tartják, hogy ne mozogja le a súlyát.

2021. máj. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Természetesen. Mészárosnak hívják.
2021. máj. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
85%

"Egy csomóan a környéken ilyen 2000 négyzetméteren tartanak 30 juhot és sok baromfit, 8 általánossal."


Jahh csak ők értenek hozzá, ami rohattul nem attól függ hány általánost végeztél mert ott semmi ilyesmit nem tanítanak. Apám például öttel volt harminc évig sertésgondozó a Tsz-nél és minden rezdülését ismerte a disznónak.


Te meg kb annyit tudsz róluk hogy mások is tartanak. :D

2021. máj. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
A kocsmakban biztos talalsz olyat aki legvágja szivesen némi piaert.
2021. máj. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, miért kell így leszólni a kérdezőt, majd beletanul. Van, aki beleszuletik, van, aki nem. Nem úgy tűnik a kérdező, mintha hasemrautesszeruen akarna csinálni.
2021. máj. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, persze, egyik volt kollégámék baromfit tartanak, jól jön a tojás is, meg a hús is, de nem ők vágják. Városból költöztek ki egyébként.
2021. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Persze, bárki beletanulhat, csak akkor ne ennyi és ilyen küllönböző állatokkal kezdje.


A tyúk pl az egyik legegyszerűbb és legigénytelenebb haszonállat, mégis úgy 3-4 év után éreztem elég biztosnak a tudásom ahhoz, hogy már nem feltétlenül szorulok mások segítségére, sőt én is tudok segíteni másoknak. Emellett pont ezirányú tanulmányokat is végzek, illetve, a tartásukat megelőzte az utánanézés (nem gyk-n) és közben folyamatosan olvastam/kérdeztem utánuk hozzáértőktől.


Állattartásnál meg nem feltétlen igaz, hogy annál jobb, minél nagyobb a terület, sokkal jobb inkább forgóban hasznosítani a területet, mert baromfi, disznó hamar tönkrevágja maga alatt a gyepet.


Úgyhogy az a tanácsom kérdező, hogy kezd kicsiben, haladj egyszerűtől a nagyobb felé, és ne gondold azt, hogy ez olyan borzasztóan egyszerű. Mert igen, régen mindenki megcsinálta mindenféle könyv vagy képesítés nélkül, de csak azért, mert ebbe születtek bele, és a szüleik generációk tudását adták át. Plusz ez megélhetés volt, tehát muszáj volt érteni hozzá.


Eredeti kérdésre válaszolva, pedig igen, ez egy létező szakma, bár kihalóban van. Böllérnek nevezik, de sok hentes dolgozik akár háznál is.


Bár ami nem többemberes munka (mint disznó, juh) ott előbb utóbb, jobb ha beletanul az ember, már elég csak az anyagiakra gondolni.


Pl a tyúk amblokk ér 3-4000 forintot, de ha 1.000 forint a levágása, akkor a takarmánnyal és neveléssel együtt csak mínuszban vagy.


Plusz a tyúk-nyúl egyáltalán nem nehéz feladat, ha van kitől eltanulnod.

2021. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...


Igen, írtam is hogy főleg a nagyobb állatokhoz hívnék szakembert.


Egyébként én is gondolkodom rajta, hogy elmenjek egyetemre ilye irányba és ha megy, és tetszik is, akkor akár PhD-ig menjek.


Ugyanis a passzív jövedelmemből jól megélek és kisebb befektetésekhez is van tőkém.

2021. máj. 16. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!