Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan szoktassam rá a kiscsir...

Hogyan szoktassam rá a kiscsirkéket az etetőből való evésre?

Figyelt kérdés

Mint kezdő baromfitartó elkövettem azt a hibát, hogy nem startból 1 napos csibéket etetőből etettem hanem csak egy tálcára szortam nekik mindig ki az eledelt.

Jelenleg vannak már lassan 2 hetesek és próbálnám őket átszokatni a fedett/rácsos etetőből való etetére, hogy ne tudják úgy kiverni a tápot es ne piszkoljanak olyan könnyen bele.

Egy napja van előttük de nem nagyon esznek belőle csak nézegetik korbe járják egyik másik csipeget belőle de a legtöbbje nem.

Félek tőle, hogy nem szokják meg és elfognak pusztúlni.


Van esetleg valami más módszer a rászokatásra?



2021. jún. 1. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak elpusztulni, megvan a magukhoz való eszük. Nálunk hosszú évek alatt nem volt ennél a váltásnál probléma, rá fognak jönni, hogy abból kell enni mostmár, ne aggódj :)
2021. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1es köszönöm, hogy megnyugtattál.:) Nagyon nehezen álltam meg, hogy ne tegyem nekik vissza a tálcát.Csak olyan rossz nézni így őket, amikor tudom jó evők voltak.


De akkor megpróbálok türelmesebb lenni és kitartani.:))

2021. jún. 1. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg még annyi, hogy ha tényleg nagyon nem, akkor kicsit kapargasd meg nekik, kezedre szórjál valamennyit és úgy vezesd oda őket az etetőhöz
2021. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hibáztál, napos kortól pár hetes korig én is csak alacsony falú tálkába adom nekik a tápot.


A tyúk mindenbe belecsíp, kíváncsi és éhes állat, nem lesz baj. Ha egy-kettő csipegeti az pont elég.

2021. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen úgy szoktam, ha megbabrálom előttük odajön néhány akkor elkezd enni. Csak még szemmel láthatóan nem akkor a fogyasztásuk mint volt. De remélem hamar ráéreznek.
2021. jún. 1. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van amelyik csipeget, majd a tobbi is ellesi tőlük, ne aggodj. Nalunk tavasszal a 40 darabbol volt 1 kis fejletlen, meg pihes volt mindene, amikor a tobbieknek mar tollas volt a fejuk is, es nagyon pici is volt, mar nem tudom megkulonboztetni a tobbitol, annyira osszeszedte magat, ahogy kikerultek a szabadba. Nagy tulelok. 😃
2021. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!