Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állattartás hoz hasznot...

Milyen állattartás hoz hasznot amihez nem kell különösebb hozzáértés? Nagy füves udvar van, legelő-lucerna föld nincs, szabadidőm sok van.

Figyelt kérdés
2021. jún. 29. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Semmilyen. Ha nem értesz hozzá és szándékod sincs megtanulni (a kérdésből én ezt érzem), akkor már a megfelelő fajta kiválaszátásával és a tartási körülmények kialakításával lyukra fogsz futni.

Ha mégis van tanulási szándék, akkor pl. nézz utána a húsgalamb-tenyésztésnek, erre volt tavaly pályázati pénz is, talán idén is van.

2021. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk mindenki nevelőszülő lesz, az sok pénzt hoz.Szerintem álltokkal ne foglalkozzál, azok többet érdemelnek.
2021. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Kecskét ajánlanám, hozzájuk is nagy hozzá értés kell nyilván mint minden állathoz, kezdéshez parlagi kecskét ajánlanám azon meg lehet tanulni az alapokat, pár év után válthatsz fajtiszta tejhasznú fajtákra.


Én kecskékkel foglalkozom tejhasznúakkal, van kérdés privátban írj :)

2021. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Csatlakozom az első hozzászólóhoz. Minden állathoz szükség van némi ismeretre, hogy rendesen el lehessen látni, pláne, ha haszonra is szeretnél szert tenni.

Én a nyulat javaslom, ha már ez a téma szóbajött. A húsa nagyon finom, és a bundája is hasznosítható.

Persze csak abban az esetben, ha le is tudod ölni, a húsát és a bundáját el tudod készíteni. Ha nagyon lelkis vagy, hogy jajj, szegény nyuszi, ne bántsuk, akkor nem lesz az egészből semmi.

Érdemes még a csirketenyésztésnek is utánanézni, de az kicsit zajosabb, ha van szomszéd, akit zavarna a sok kotkodácsolás, akkor inkább valami mást csinálj.

2021. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is a kecske jutott az eszembe, velük lenne célszerű elkezdeni. Természetesen ehhez is kell tanulni/utána olvasni, de velük talán nem lehet akkora hibát ejteni.
2021. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen ezt írtam én is hogy hozzájuk is kell valamennyi hozzá értés mint minden állathoz, parlagi ellenállóbb mint pl a szánentáli.


3as

2021. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Én azokat pártolom, akik azt mondták, hogy semmi olyan nem hoz hasznot, amihez nem értesz.

Vegyünk pár egyszerű példát:

Állatból akarsz hasznot, de nem tartod megfelelően mert nem értel hozzájuk -elpusztulnak.

De az is más, ha nagyon szeretnél grafikus lenni, de borzalmasan rajzolsz, így senki nem veszi meg amit csinálsz.

Amivel foglalkozni szeretnél ki kell tanulni, mert abból lehet pénzt szerezni.

Amibe meg csak belevágsz, hogy "legyen, ami legyen", az esetek 90%-ban limlom állatok, dolgok, tárgyak lesznek, ami az emberek többségének nem fog kelleni.

Remélem érted amit írtam.

2021. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Baromfik. Tudsz belőlük hasznot csinálni, mégsem kell hozzájuk nagyon érteni, nem úgy mint pl egy tehénhez. Baromfiakkal kezdhetnél, róluk úgyis általánosban tanultál, tudod gondolom hogy minden-vagy magevő, és tojással szaporodik.

Közben megtanulod hogy azzal az állattal amit te szeretnél tartani hogy kell foglalkozni.


Ja és a baromfik előnye : nem igényelnek gyakori orvosi ellátást

2021. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Óriás Brahma [link]


Már a tenyésztojásuk darabja is 350-400ft/db

Napos korban 1000-1500ft/db

Felnőtt korban 6000-7000ft/db

2021. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
9-es, kezdőnek szerintem nem való ilyen drága fajta! Erre aztan tényleg figyelni kell, tartás, állatorvosi ellátás, de akkor is előfordulhat hogy elviszi a roka, kiirtja a nyest. Arra is oda kell figyelni, hogyha megis sikerül a tartás, lesz-e kereslet a tojásra, csirkére, tyúkra. Mert hogy én 6000.-Ft-os tyúkot az életbe nem vennék meg, az is biztos!
2021. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!