Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit eszik a törpe kecske?

Mit eszik a törpe kecske?

Figyelt kérdés

Hoztam pár napja egy kiskecskét. Eddig csak szénát kapott meg ma már kiengedtem kicsit legelni az udvarba. Széna árpa zab...az oké.

Viszont amit nem tudok: kukorica, búza tényleg nem lehet? Az állatorvosom szerint ilyeneket nem ehet, nem ehet répát, krumplit stb. Én eddig abba voltam hogy a kecske mindenevő. Most pedig már nem tudom akkor mit is ehet.. (nyalósót már vettem neki)

Plusz szeretnék hozni mellé egy bárányt. Nemsokára leválasztják az anyáról és utána hozom el. A bárány is ugyanazt eszi mint a kecske?



2021. aug. 25. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Fű, gazok
2021. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
torpekecske-eledelt
2021. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kameruni? Arról találtam egy fórumot, ahol ezt írják:


16-os hsz:

„Szénát,kukoricát,búzát,árpát,füvet kell,lehet:száraz kenyérféleségeket nagyon szereti,de abból csak keveset,lucernát,almát,körtét,szilvát,barackot,mindenféle gyümölcsöt,zöldséget,nállam még a magját is kiköpik.”


29-es hsz:

„A kajára nemt igényes de ellehet kényeztetni mint minden állatot. Nyáron elvan a kertben füvön télen 1kis tengeri árpa. Ha beszabadúl a tyúkokhoz a tápot sem veti meg és még kenyér kifli zöldség gyümölcs.”

[link]

………

"Mit eszik a kecske?

Ha nincs mód legeltetésre, takarmányozása is megoldható. Napi 2-3 kg szárazanyagot igényel. Azonban a közhiedelemmel ellentétben a kecske válogatós, az egyféle takarmányt hamar megunja. Tegyük változatossá étrendjét különféle kerti gyommal, gyümölccsel, desszert gyanánt pedig konyhai maradékokkal is kedveskedhetünk. Téli időszakban létfenntartásra1-1,5 kg réti széna, 0,5-1 kg takarmányszalma és 2 kg takarmányrépa adagolása elegendő. És hát ki ne emlékezne a nagy ezermester Mekk Elekre, aki bármit "megjavított" egy kis káposztáért."

[link]

………

A köv. oldalon általában írnak a kecskékről, és a ’Takarmányozása’ címszó alatt elég hosszan írnak:

[link]

2021. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A bárány etetésével kapcsolatban itt nézz szét:

[link]

[link]

2021. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A wikipédiás írásnál engem eléggé meglepett, hogy: "A penész betegséget, akár halált is okozhat, de a kecskék megeszik a penészes növényeket is."
2021. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm

3# Megnéztem a fórumon amit linkeltél. Nem tudom hogy milyen fajta csak annyit mondott akitől hoztam hogy törpe. Sajnos nem nagyon értek hozzá. Van a nyakán kettő kis csengőcskéje 😊

5# elvileg nem lehet neki penészes kaját adni pont ezért 😁

2021. aug. 30. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alábbi linkeken meg tudod nézni, hogy milyen fajta:


Kameruni (20 db kép):

[link]


Nigériai:

[link]


Holland:

https://www.youtube.com/watch?v=m0djdofPLk8


A penészes kaját nem is úgy értettem, hogy direktben adják neki, hanem hogyha kimegy a kertbe/rétre legelni, lehet, hogy ott penészes is van, és megeheti.

2021. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!