Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkoknál mi okozhat begyeltöm...

Tyúkoknál mi okozhat begyeltömődést, illetve ha ilyesmi jelentkezik (duzzadt begy) mi a teendő? A tünetek észlelése után meddig van ideje kijönni orvosnak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Több növénytől felpuffadhat a tyúk begye, mit evette. Pl fán termő epret nem ehet mert felfújódik tőle.
2021. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos... édesanyám azonnal levágta azt a tyúkot, aminek baját észlelte. Az nem opció?
2021. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2 kéthónapos kakasnál jelentkezett a probléma, de esznek, isznak és kapirgálnak rendesen, ahogy eddig is…

Ugyanott vannak ahol eddig is és ahol a többiek is voltak, mindig is.

Kb 14 négyzetméter, nincsenek bent az elkerített területen fák, meg semmi új növény.

Eddig egyiknél sem jelentkezett semmi hasonló…


A búza mellé a kukoricát darálni szoktam, ma ment be véletlenül néhány szem egészben is.

Szerintetek az okozhatott eltömődést?

Én nem tartom valószínűleg, de másra meg nem nagyon tudok gondolni.


De amúgy most az egyiknél már lejjebb ment a duzzanat, de teljesen nem múlt el.

Olvastam, hogy jót tehet ha megmasszírozom, de laikusként inkább nem szeretném, nehogy rosszabb legyen.

Ha holnapra sem múlik el, akkor lehet felhívok egy orvost, de csak nem sokkal a kérdés kiírása előtt vettem észre.

2021. aug. 30. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy "eltömődött"? Szimplán tele van a begyük, teli ették magukat darával, az meg a víztől megdagadt. Ha bármi bajuk lenne, az látszódna, gubbasztanának. Reggelre le fog menni, mert megemésztik.
2021. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!