Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkoknak ülőkének megfelel a...

Arktika kérdése:

Tyúkoknak ülőkének megfelel a 3x5 ös bramach léc lapjával felfelé állítva félkör formára legömbölyítve?

Figyelt kérdés
Mobil tyúkólhoz kell és Nem akarom az 5x5 ös stafnikkal elnehezíteni. Úgy tudom a tyukok csak állnak rajta és nem fogják körül mint a madarak
2022. jan. 27. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanúgy állnak rajta, mint az összes többi madár: kapaszkodnak az ujjaikkal.


Amúgy jó a léc, csak nem mindegy milyen hosszan. 1-1,5 m szerintem kibírja még az állatokat, de ugye minél szélesebb, annál törékenyebb, annál több madár fér rá.


Mind a négy élét viszont jól gömbölyítsd le, valamint kend le csónaklakkal, hogy ne sértse fel a lábukat, mert könnyen fekélyeket okozhat az érdes ülőrúd, azt pedig tyúkból ki nem kezeled.


Egyébként javaslom az ól 3-4 havonta való gázperzselését és kimeszelését tyúktetvek ellen.

2022. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Termettől függ, hogy mekkora legyen az ülőrúd.

A Bramac léc is tökéletes választás a kis és középtestű madarakhoz. És nem kell mind a négy élét gömbölyítened, a "D" profil ideális, ugyanis a tyúkok nem markolják meg újaikkal az ülőrudat. Bocs #1-es, de még lakkozni sem kell Már csak azért mert ha átcsiszolod mondjuk egy flex-el, sima lesz mint a baba popsi.

Én innen találtam ki, és alkalmaztam: [link]

Nekem kb. 1,4m hosszú a rúd, és a Red Master lányok nagyon jól érzik magukat rajta. :)

A perzselés tényleg jó ötlet a fertőtlenítésre. Én is azt fogom alkalmazni, és permetezővel fogom kifertőtleníteni valami fertőtlenítő szerrel az amúgy lazúrozott oldalfalakt.

2022. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!