Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kacsa kijön a tyúkokkal?

A kacsa kijön a tyúkokkal?

Figyelt kérdés

Egy 25×30-as helyen van jelenleg 4 tyúkom. Szeretnék egy házikacsát is. Vegyek 2 kacsát, hogy legyen fajtársa, vagy nem igényli? Nem vágom le egyikőjüket sem, a tojásért vannak. Kell nekik valami pancsolós hely? Ha igen, elég egy régi babafürdető kád?


Illetve ha nem ajánlatos együtt tartani őket, akkor a sima tyúkhoz vehetek 1 darab selyemtyúkot? Vagy abból is párba vegyek?



2022. márc. 12. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Ha igen, elég egy régi babafürdető kád?

Igen elég az is, de a gyereket vedd ki előtte. A selyemtyúk is jó ötlet, főleg a kanárimadárkák után. Remélem jó soruk lesz, ilyen hadibarom nak.

2022. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

25x30meter?

Az enyémek jól megvannak egymással. 10 tyúk egy kakas és 3 kacsa. Nekem 6 kacsám volt és kb 30 tyúk meg 10 kakas. Én a télen levágtam őket. A babakádba az enyémek nem mentek bele. Nem bántják egymást. Viszont készüljel hogyha az egyik fiú a másik meg lány kacsa akkor valószínűleg jövőre el fog ülni ha most kiskacsakent veszed. Amúgy semmi baj nincs velük. Ugyanazt a kukoricát búzát napraforgót eszik mint a tyúkok.

2022. márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm. Igen, 25×30 méter. Ez amúgy elég hely nekik? Nagy a kert, de a kutyák miatt nem lehet sajnos kiengedni őket kapirgálni.

Volt egy kakasom is, de azt eladtam, mert csípett és bántotta a tyúkokat is. Vehetek kacsából 2 tojót? Kevesebbet tojnak, mint a tyúkok?

2022. márc. 12. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz. Jó lesz két tojó ha nem akarsz kiskacsat. Egyedül én nem tartanám őket. Nekem ez a három a kiscsirkekkel nőtt fel mégis mindig csak a 3kacsa van együtt. Egy tyúk ha jó az idő minden nap tojik. A kacsa nem. Sokkal ritkábban. De a kacsa tojást ne edd meg. Az könnyen szalmonellas lehet. Legalábbis a régi öregek ezt mondják. Mi nem esszük meg.
2022. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kacsánal figyelj oda, hogy ne néma kacsát vegyél hanem magyar kacsát. Az sokkal nagyobb lesz még szerintem szebb is. Az előző kommentnel lemaradt.
2022. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha összeengeded őket is elkülönülnek.
2022. márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tojóval nem hiszem h baj lesz.

Ha viszont gácsérod lenne, az még úgy is necces ha kiskoruktól együtt voltak. Előszeretettel öli meg a hím kacsa a tyúkokat. Nem az összes ilyen persze, de a tudásom szerint az esetek többségében.

2022. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!