Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Le lehet kérdezni valahol...

Le lehet kérdezni valahol Nébih-es szarvasmarha füljelzőt?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm viszont szarvasmarhákat venne. Viszont szeretné lekérdezni de nem tudja hogy lelehet-e. A szarvasmarháknak vannak füljelzői amin nébih szerepel de erre nem dobott ki semmit csak ENARost de amikor beírtam a számot hibásnak írta.

2022. ápr. 4. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az?

[link]


Oldal közepe, alja tájékán a "Szarvasmarha ENAR"-t kell lenyitni és oda írható be az azonosító.

2022. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja, jó. Ugyanazt találhattam meg, mint te is. Az én értelmezésem az, hogy ENAR azonosítót kell kérni a szarvasmarháról, mert az kérdezhető le publikusan.
2022. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát amit én lefotoztam és beírtam hibásnak írja vagy ha máshogy próbálom nem létezőnek. Fura picit mert nem kis tehenészet.Lehet csak valami rendszer hiba.
2022. ápr. 4. 22:58
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha két külön hibaüzenetet ír ki, akkor az egyik esetben valószínűleg még hiányzik valamit az azonosítószámból... Egy részlet vagy valami, amit hozzá kell csapni még a végéhez/elejéhez. De egyébként a Nébihet fel lehet hívni, biztosan útba tudnak igazítani.
2022. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Mit akar egész pontosan megtudni?
2022. ápr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elvileg az ENAR-nak kéne tudnia olvasni a krotália számot hasznosítási típustól függetlenül. Próbáld újra beírni.

Ha továbbra is hibát jelez, akkor kérdezz inkább. Nem hiszem, hogy egy egész állomány hamis krotália számmal rendelkezne. Van még más krotália számod is, próbáld meg egy másik krotália számot.

De inkább keresd őket:

ENAR ügyfélszolgálat jobb felső sarok, és központi telefonszámon kérdezd meg. Egyszerűbb.

2022. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Illetve nézd meg az ENAR kézikönyvet, és a szarvasmarha egyedek adataira vonatkozó részt. Jobb oldalt alul, Kapcsolódó anyagok, ENAR felhasználói kézikönyv.
2022. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja bocs az tartókra vonatkozó rész. :)


Szerintem inkább hívd fel őket.

2022. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mennyi számot írtál?


Mert most olvasom, hogy 10 jegyű szám az azonosító szám.


A krotálián, vagy a NÉBIH elnevezése szerint füljelzőn van az ország jel utána van egy 5 jegyű szám és alatta megint egy 5 jegyű szám, ezt kell beírni a keresőbe elvileg, én úgy értelmezem.


Így írtad be?

2022. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Felette az ország jel és az 5 számjegyű szám felett meg egy vonalkód,

Két sorba van tördelve az azonosító szám.


A második sorban lévő számsor az a Magyarországon megjelölt állatok tenyészeten belüli megkülönböztetésére szolgáló négyjegyű szám. A használati szám nem más, mint a

hazai azonosító szám utolsó előtti 4 számjegye.

2022. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!