Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kék-belga & Holstein frizz...

A kék-belga & Holstein frizz keverék szarvasmarha mire jó? Húsban..tejtermelésben milyen teljesítményt nyújt? Van már valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Magyar tarkát akartam de nem tudtam venni a környékemen. Adódott a lehetőség és vettem 2 holsteinxbelga üszőt. Azt mondták páran h lövessem be kék belgával és akkor az utódokat hízlaljam fel és az olyan lesz mint a fajtiszta kék belga.

Engem a tej is érdekelne, ha egyszer holstein frizz is benne van sok tejet ad? kb ez a keresztezés olyan mint egy magyar tarka? húsban tejben?



2022. szept. 6. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát a genetika nem éppen ilyen, hogy mindkét szülőtől csak a jót kapják. Simán lehet, hogy hústa holsteinek, tejre meg belgák lesznek. Ha kettőshasznút szeretnél nem ilyenekkel érdemes kísérletezni, mert ilyen keresztezéseknél lutri az eredmény.
2022. szept. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt a mixet inkább hízlalni szokták, tejre nincs tapasztalatom.

Szép kis vaskos borjak lesznek, de az ellésnél lehet gond.

2022. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!