Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Saját fogyasztásra érdemes...

Senior Séf kérdése:

Saját fogyasztásra érdemes húsnyulat tartani?

Figyelt kérdés
Valamikor 20-25 éve, amikor vidékre költöztem, tartottam nyulat, de azóta kétszer költöztünk, nincs már semmi felszerelésem. Érdemes megint belevágni? Időm engedné, meg szeretek is az állatokkal foglalkozni, de ahogy elnézem a vasanyagok árait, valami horribilis összeg lenne egy bakra, meg két anyára összedobni egy jobb ketrecet.

2022. dec. 24. 14:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
Most nem értelek Adjuk össze neked az árát?
2022. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Mi neked a horribilis? Ha rendesen megcsinálod túlél téged, soha többé nem kell újat készíteni. Ha így nézed mindjárt megéri.
2022. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
60%
Szénát termelsz magadnak? Annak is horror ára van.
2022. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Ha nincs jobb dolgod mint a vidéki leszázalékolt háztartásbelieknek, és érzelmileg is fekszik a nyúltartás - akkor bátran áll neki, mert olcsóbb hobbi, mint egy műalmozott szobamacska és/vagy egy yorki kutyus tartása!
2022. dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

3.-nál a pont!


A ketrec nem tétel, vagy csak 1X. A KAJA nekik, na az a lóvé.


Akit ismerek, és megérni neki, ő hivatalos őstermelő, leszerződve 2 étteremmel. Így el is ad nyúlhúst. Meg neki van földje, amin termel takarmányt.

2022. dec. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Anno készen vettem 6 részes nyúlházat 72.000-ért, na ez olyan 100-120.000 lehet.


Az év elején bővítettem a helyet a növendék nyulak számára, ez is megközelítőleg 100.000 forintba került. Élő állatot is adok el, így összesen nagyjából már az első 2-3 alomból megtérült a dolog.


Lucernát veszek, árpát sajátot adok, a lucerna báláját 10-14.000 forintért vettem ebben az évben, nagyjából 2 bálát.


Nekem abszolút megéri.


Tényleg az a kérdés, hogy mekkorába akarsz belefogni, saját részre nem kell max 2 anya, de abból pénzt nem látsz, csak azt, amit nem a hentesnél költesz el.


Érdemes úgy csinálni, hogy húst, vagy elő állatot tudj eladni.


Az én évem a bővítéssel együtt 3 alommal (sajnos bizonyos okokból nem lett több) is -5000 forinttal zártam, ami nagyon jó. Jövőre nem lesz ekkora kiadásom, de sokkal több bevételem lesz, mert 6-7 almot tervezek.

2022. dec. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, skacok. Kellemes ünnepeket!
2022. dec. 24. 19:05
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
jujj, szegény nyuszik. :(
2022. dec. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Kellemes ünnepeket! Ha kell segítség, nyugodtan kérdezz:)
2022. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

3.


Egy körbála széna kb. 10 ezer. Azt azért egy darabig elrágcsálják a nyulak.


Kérdező!


Biztos vagyok benne, hogy a jófogás televan használt ketrecekkel, tehát ez sem egy nagy tétel.

2022. dec. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!