Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi idősen szokták vágni a...

Mennyi idősen szokták vágni a kecskegidákat?

Figyelt kérdés

Kecskegida pörköltöt szeretnénk készíteni. Ehhez mennyi idősen (vagy milyen súlyban) szokták levágni a kecskét?

1 kg élősúlyból kb. hány gramm hús jön ki?


Köszönöm!


2023. márc. 5. 20:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%
#8 Hormonnal kezelik a tehenet, hogy a szervezete tejet termeljen.
2023. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
#11 Tényleg, és milyennel? Mert öreganyámnál nem volt hormon, az tuti.
2023. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

#11:

Valami újvilági TSZ-ben biztos így van, de az én vidéki rokonságomban se volt soha hormonkezelt a Riska.

2023. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
12%
LÉGYSZI NE VÁGD LE SZEGÉNYEKET😭 Ők is érző lények nincs jogunk elvenni az életüket🤷🏻‍♂️🥹
2023. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9%

Levágja mert abban leli örömét, hogy gyilkolhat.

Vannak ilyen aberrált emberek sajnos.

2023. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9%
Nem értem hogy az ilyen emberek hogy képesek nyugodtan aludni éjszaka, nyugodtan élni az életüket egyáltalán bármit is csinálni úgy, hogy hogy képesek ilyen emberként élni. Ilyen utolsó kegyetlen szívtelen emberként. Megszakad a szivem hogy mi folyik ebben a világban. Ártatlan lelkeket képes bárki is megölni. Merthogy ők angyalok. Ők soha nem lennének képesek ugyanezt megtenni az emberekkel. Nem jut eszükbe hogy bárkit is bantsanak ezt a fogalmat nem ismerik. Csak békésen élik az életüket (már ameddig tehetik) önfeledten, a szabadban legelészve, szaladgálva. Aztán mindennek vége. Hogy miért? Értelmetlen okból és kegyetlensegbol. És az ilyen ember meg él tovább vígan. De az az ártatlan állat nem. Őt már nem lehet visszahozni.
2023. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20%
#16 igazad van...milyen világban élünk, a pontozasokon is meglatszik. A kegyetlenség dicsőség a kegyelem megvetni való dolog.
2023. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

A pontozáson annyi látszik, hogy ki válaszolt a kérdésre, és ki nem.

De szeretném megkérdezni, ti mit csinálnátok egy kecskével? Engedjük ki a szabadba? Rövidesen meghalna, de előtte jó nagy károkat csinálna. Nem tudom, ökoszisztéma meg tápláléklánc rémlik-e általános iskolából.

Ha nem akartok környezeti katasztrófát, meg állatok levágását sem, a leghumánusabb az lenne gondolom, ha máról holnapra tömegesen MINDEN háziasított állatot fájdalommentesen meggyilkolnánk és elföldelnénk.

2023. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
80%
#16 Amúgy meg nem szívtelenség kérdése, hanem önfenntartás. Te fizetnél nekem azért, hogy felneveljek, etessek, kényelmes helyen tartsak egy kecskét, amíg végelgyengülésben meg nem hal? Tudod, mennyi munka van vele, és mennyire költséges? Hát persze, hogy valamit akarok cserébe tőle. Ez ilyen. És nem szívtelenség kérdése, nehogy azt hidd, hogy könnyen jön, amikor egy állatot elkábítunk. Nekem éppenséggel ez nem volt választás kérdése, 13 éves koromtól kezdve disznót kellett vágnom, mert elég idős voltam hozzá, és kellett a munkaerő a családban. Nagyon irigyellek, ha te még csak a hentespultban láttál húst, és leélhetsz egy életet úgy, hogy nem KÖTELESSÉGED a szemébe nézni egy állatnak, amikor meghal. Nem kívánom senkinek, cserébe mondjuk meg is becsülöm az ételt, semmi pénzért nem pazarolnék el egy falatot sem, és összességében valószínűleg tisztábban látok pár dolgot a világon, mint a te burokban élő kis lelked.
2023. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!