Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A dísztyúkok is tojnak ugyanúg...

A dísztyúkok is tojnak ugyanúgy mint a "sima"?

Figyelt kérdés
Szeretnék 4-5 tyúkot tojás miatt, és arra gondoltam, hogy akkor már valami különlegesebb díszbaromfikat vennék, ha azok is ugyanúgy tojnak.
2023. jún. 19. 15:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem kakas nélkül...
2023. jún. 19. 15:48
 2/5 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Én értem a kérdést...

Tojnak persze, de nem ANNYIT és olyan rendszeresen, mint egy kettős hasznú vagy pláne tojóhibrid.

Ezeket nem a tojás mennyiségére tenyésztették.

Egy kivételt tudok biztosan, a japán törpe ("krédli" a neve felénk), az szezonban napi rendszereséggel tojik! Viszont a tojása kicsi, tömegben kb fele a rendes tyúkénak.

2023. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kínai törpe selyemtyúkunk van. Tojik, de sokkal ritkábban, mint a házityúk.
2023. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Wyandotten szép, az első évben jól tojik, de utána nagyon keveset.


Tojnak, de nem eleget, minket hármunkat a 10 wyandotten nem tudott kiszolgálni, pedig nem vagyunk nagy tojásfogyasztók. Gondolni kell arra is, hogy a pihenő időszakukban meg aztán akár 0-1 is lehet a tojások száma.


U.I.: A tyúk tojik, kakas nélkül is. Tojáshoz nem kell kakas, ahogy pl a nőknek is minden hónapban megjön hapsi nélkül is! Kakas csak a termékeny tojásokhoz kell. (És nem, na tojás nem menstruáció, attól függetlenül, hogy a petesejt távozik.)

2023. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

A törpe cochinok nálam kb másfél éves korukig heti 4-5 tojást tojtak. Utána lassult az ütem. 3-4 éves korukra szinte teljesen leállt, akkor már csak elvétve akadt 1-1 tojás.

Nagyon tudom ajánlani őket, teljesen kézhez szoktak, szuper szelídek voltak. A mozgásigényük nagyon kevés, nem kell óriás kifutó se nekik. Egyre kell figyelni, hogy ne ázzanak meg, ne legyen sáros a talaj sose. De ez minden lábtollas tyúkra áll.

2023. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!