Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van szabály arra, hogy a...

Van szabály arra, hogy a tyúkok tartását mi alapján kell végezni és mi számít szomszéd háborításnak?

Figyelt kérdés

Túl sok kosz jön át a kertünkbe, ami nem gazdasági kert hanem “gyerekekkel fűben játszó kert”. Azaz kert volt. Egy ideje nem tudjuk már használni az udvart mert büdös van, tele van minden tollal, a kutya nem lehet szabadon. Az ok: egy hasonló típusú kertet a szomszédban elkezdtek tyúkokkal telerakni, akik 0-24 kint vannak, nincs utánuk söpörve, semmi. A kerítés alacsony drót kerítés..

Az állattartási rendeletben nem találtam választ.



2023. júl. 11. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Minden településen más. Az önkormányzatnál érdeklődj a helyi haszonállat tartásról.
2023. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem, beszélni fogok velük. A honlapon található rendeleteket végig olvastam, de abban nem volt erre vonatkozó téma.
2023. júl. 11. 22:40
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Írj panaszlevelet a jegyzőnek.

A kerítéssel

Kapcsolatban meg azt is nézd meg, hátha a te kötelességed afelől kerítést biztosíteni. Ha igen, megteheted, hogy fa kerítés palánkot építesz oda.


A kertjéből közvetlen melletted baromfiudvart csinált, nem takarítja, nem ápolja, nem almozza. Fertőző. A szél át is fújja a tyúxaros port.


Előbb beszélj vele, hogy ez nem működik. Ha nem változtat, akkor jegyző, helyi önk.képviselő.

2023. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Itt egy anyag. Talán segít:

[link]

2023. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Január 16-án megjelent az országos főállatorvos legújabb határozata, amely Magyarország teljes területén előírja a baromfik zártan tartását. Az intézkedés célja, hogy tovább csökkenjen a vadon élő madarakkal való érintkezés lehetősége, ezáltal a baromfiállományok madárinfluenza vírussal történő fertőződésének kockázata.


Az országos főállatorvos 1/2020-as számú határozatában előírt zártan tartás azokra a gazdaságokra vonatkozik, ahol az állatok kifutója felülről és oldalról nem védett megfelelő erősségű madárhálóval.


Szintén továbbra is érvényes a baromfitelepek járványvédelmi minimum feltételeit tartalmazó 2017-es főállatorvosi határozat, ami az állományok közötti terjedés megakadályozását szolgálja az állattartó létesítmények járványvédelmi zártságának fokozásával. Ezen előírások között szerepel például, hogy a takarmányt zárt, fedett helyen kell tartani, nyílt vízből pedig tilos itatni. Az állatok almozására használt anyagot szintén meg kell óvni a vadmadarakkal való érintkezéstől. A határozat tartalmazza a zártan tartáshoz használt építmények – víziszárnyasok, illetve egyéb szabadon tartott baromfik telepítési sűrűségnek megfelelő – minimum alapterületét is.

2023. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Úgy tudom ez a kerítés rendelet idén megváltozott. Azé a kerítés aki csinálta - ez esetben az övé. De ha én újra építem, akkor az enyém. Mintha valahogy így lenne már.

Elég sokat van távol, nem tudom mikor tudok beszélni vele. A sorrend biztosan így korrekt, őt sem érinti meglepetésként ha esetleg ellenőrzik a szituációt. Bár úgy sejtem erre kevés esély van, nem igazán foglalkoznak az állatkínzással vagy szemét lerakatokkal sem..

2023. júl. 11. 22:48
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
De hogy fertőzi a környezetedet, s veszélyezteti a gyermekedet, annak már számítania kell.
2023. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Építs egy új, magas kerítést az övé mellé a saját telkedre. Azt nem tiltja semmi. Csak később vigyázni kell, nehogy azt mondja hogy az a telekhatar.
2023. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ez azóta érvényét vesztette (párszor...): [link] Ettől még érdemes figyelni. Ha az utóbbi időben volt madárinfluenzás eset, akkor szokták elrendelni.

Magát a baromfitartást nem korlátozhatja az önkormányzat l. itt [link] az 5. §-t. olyat viszont tehetnek, hogy az ólra vagy kifutóra védőtávolságot határoznak meg.

Amit te tehetsz: ahogy előttem írták, palánk kerítés vagy bármi, ami akadályozza az átporzást és tyúkcsípésálló, akár egy sűrű háló is segíthet.

2023. júl. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi kosz megy át.Nekünk van vagy 300 db jószág,nincs büdös,az udvart nem seprem csak a száraz füvet,ilyesmiket.Toll is csak akkor van a szomszedba,ha a csirke át megy,és megfogja a kutya.
2023. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!