Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A patkányok milyen kárt...

A patkányok milyen kárt tudnak tenni a tyúkokban? Már 2 állatom elpusztult 3 nap különbséggel és a farrésze volt megrágva mindkettőnek.Semmi más nyom és a vérük is eltűnt.Zárt ólban vannak amúgy.

Figyelt kérdés

2023. szept. 20. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Menyét vagy nyest, ilyesmi lesz.
2023. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi én is először arra gondoltam de csak 1 pici rést találtam ahol nem gondoltam hogy befér.Meg úgy tudtam azok lerágják a fejét.Ezért gondoltam patkányra.Pedig még kutya is van...
2023. szept. 20. 17:08
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Vérszopó csupakabra.
2023. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Komolyan poénból már erre is gondoltam 🤣
2023. szept. 20. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Nyest!
2023. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor kitalálok valamit.
2023. szept. 20. 17:30
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Hogyne lehetne patkány! A patkány éjjel simán megtámadja még a felnőtt nagytestű kakasokat is! Igaz, ehhez nagyon el kell szaporodniuk!

Sajnos, nálam ez volt a helyzet... Az én hibámból nagyon sok patkány lett! Már akkor sem zavartatták magukat, mikor nem voltam tőlük túl messze!

A kotlós alól kiszedték a három hónapos csirkéket és széttépték őket! Előbb - utóbb a felnőtteket is megtámadták volna, de ezt nem vártam meg, hanem inkább felszámoltam az állományomat.

Egy ismerősöm mesélte, hogy neki a felnőtt kakasának elrágták a nyakát éjjel a patkányok!

Volt olyan szomorú történet is a tévében, hogy egy házban egy alvó kisbabát támadtak meg a patkányok és lerágták az ujjait!

Szóval, a patkány az egyik legkegyetlenebb élőlény a Földön! Kegyetlen és nagyon intelligens! Simán lehet, hogy ők támadják meg a tyúkjaidat!

A menyét csak a vérüket szívja ki, a nyest meg darabokra tépi a baromfikat vagy elviszi őket - sajnos a nyesttel is van tapasztalatom...

2023. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Nagy patkánycsapda vagy élvebefogó , ha nagy a tér helyezz ki hosszú T alakú ülőfát bagolynak . Kotorék kutya macskák . Akkor mérgezz ha nincs állatod sem a környéken , de semmilyen kóborló sem !
2023. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszod.A fura hogy mindkétszer a kora délutáni órákban történt a tyúkok elhullása ezért nem is tudom mit gondoljak.A környéken van nyest is a szomszédok pedig nagyobb állományban tartanak állatokat így patkány is akad.Én csak pár darabot tartok saját célra tojás miatt illetve van pár darab nyulam.... még...
2023. szept. 20. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Kora délután is bent vannak az ólban? Nincs nekik kifutójuk?
2023. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!