Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkot tojót lehet tartani...

Tyúkot tojót lehet tartani kakas nélkül?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kakas nélkül is képes tojni, de ugyanannyit tojik?
ápr. 13. 18:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

19, én is írtam, hogy átlag.


"átlagosan 24-25 óra ". De valaki azt hiszi, hogy ő itt a valaki.

ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ami továbbra is átlag, ahogy a női ciklus is a biológiakönyvek szerint 28 nap, de simán lehet 32 is, meg egyetemista lányoknak stresszes vizsgaidőszakban simán ki is marad egy hónap. Ugyanígy van a tyúkkal, alapjáraton napi egyet toj (hogy pontosan hány óra, az ugye jó kérdés, mert az ember nem nézi egész nap a tyúkot, hogy egyből kivegye alóla a friss tojást), de megeshet, hogy néha kettő lesz, néha egy sem."


Nem érted.

A legrövidebb idő 24-26 óra.

ÉS fontos, hogy a tyúkok hajlaltól kora délutáni időpontig tojnak.

Soha a büdös életbe nem fognak egy nap kettő tojni.


Nem kéne olyan dolgokban okoskodnod, amihez nem értesz!

ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
"Soha a büdös életbe nem fognak egy nap kettő tojni." Hát, márpedig megesik, hogy reggel is meg este is tojik, mert az elvi minimum a tojásformálásra kb. 16 óra. Csak az ritka, genetikafüggő stb.
ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%
De nem baj, ha nem láttál még életedben tyúkot, csak tankönyvet. Mert erről tudományos cikkek is vannak, szóval a jövőben sem kell több száz tyúkot látnod, csak hogy kettő ilyennel találkozzál, elég kicsit mélyebben olvasnod a szakirodalmat.
ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Attól, mert tanultam szerinted nem láttam tyúkot?


Rendszeresen jártam árusítani a Monori börzére (venni és eladni), mert kb 15 éven keresztül, több mint egy tucat tyúkfajtát szaporítottam.

Abban az időben több ezer csibét keltettem ki.


Elképzelhető, hogy van egy egy ilyen nagyon ritka eset a világon, hisz kétfejű ember is él, de miért van az, hogy még nincs olyan fajta, ami átlag napi 1,5 tojást tojik?

ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!