Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy ~400 kg-os tehenen mennyi...

Egy ~400 kg-os tehenen mennyi lehet a tiszta hús körülbelül?

Figyelt kérdés
Csak elméleti a kérdés, mert azt hallottam, hogy egy 400kg-os tehenen ~100 kg a tiszta hús, de ez annyira kevésnek hangzik.. Igaz lehet?
ápr. 18. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Igaz lehet. A tehénnek ugyanis van csontváza, zsírszövetei és a hatalmas emésztőszervrendszere tele van béltartalommal.
ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez oké, de az 300 kg-ot nyomna?? Irreálisan soknak hangzik
ápr. 18. 15:11
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
A tehénnek szőre, patája, tüdeje, mája, hatalmas tőgye és kötőszövetes részei is vannak, tehát ezek sem tartoznak a "tiszta" színhús kategóriába!
ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
kb 60-70% a húskihozatal, de inkább 70-75%.
ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

a marha harmada kuka: bendő, bél, bőr, stb

a maradék fele csont


Jelentős különbség lehet egy jól izmolt húshasznú és egy girhes tejelő tehén között.

ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
4-es választ felesleges volt lepontoznia azoknak, akik nem voltak még sem marha-vágáson, nem beszéltek hentessel/mészárossal, vagy nem tanulták az egyetemen. Nekem mindhárom megvolt, és mindegyik ezt mondja...
ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
#6 - abban a lepontozott válaszban írt "60%" alsó határ még talán valahogy igaz is lehet egy igazán jófajta, tehát húsra tenyésztett állatnál, de a "75%" színhús az ordas baromság!
ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
#6 - lehetséges, hogy azok a bizonyos 60% és 75% közti számok már a nyúzott és kibelezett, kampón sorakozó félkész-árura vonatkoznak, melyekből kitermelik a véglegesre porciózott hentesárut.
ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
6-os vagyok, pardon, most vettem észre, hogy a fejemben megtekertem a számokat. Tehát 50-60% a húskihozatal.
ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

"A vágási %, vagy húskitermelési arány a vágás után az egyik legfontosabb mutató, amely a hasított felek és az

állat vágás előtt mért súlya közötti összefüggést fejezi ki. A hasított féltestek nem tartalmazzák a bőrt, a fejet, a

lábvégeket, a zsigeri szerveket s a hasűri faggyút, gyakorlatilag a hízó állatból kinyerhető csontos hús

mennyiséget jelzi."


60% körül írnak a hús és vegyes hasznúkra, de ebben benne van a csont


A kérdés

"Egy ~400 kg-os tehenen mennyi lehet a tiszta hús körülbelül?"


Ennek még a fele-harmada csont.

ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!