Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Érdemes fürjtöjást kikelteni,...

Érdemes fürjtöjást kikelteni, vagy inkább vegyek naposfürjet?

Figyelt kérdés
Ismerőstől tudnék venni 15ft/db áron tojást, vagy 100ft a frissen kikelt napos csibe. Ha a tojást választom, akkor kapnék is kölcsön egy 160 tojásos keltetőgépet, de az ugye áramot fogyaszt, és nem tudom melyik lenne olcsóbb. Esetleg jobb lenne egyből felnőtt tojókat venni 400 forintért?

máj. 1. 07:17
 1/5 A kérdező kommentje:
5e ft a keret, tehát: 333 tojás, vagy 50 naposcsibe, vagy 12 tojó.
máj. 1. 07:20
 2/5 anonim válasza:
59%
A havernél az utóbbi 10 évben nem volt infláció? A tojást vedd! De ne keltetéssel xarakodj, hanem fogyasztásra. Ha 15 forintért hozzájuthatnék a tojáshoz, eszembe nem jutna gazdálkodni! Minek tehenet tartani, ha olcsó a tej?
máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 FÜRJ tojás, nem pedig tyúktojás. Ennek a jószágnak nagyon aprók a tojásai, kb 6 darab felel meg egyetlen tyúktojásnak. A házi tyúktojás 40ft, ehhez képest az ennek megfelelő mennyiségü fürjtojás 90ft lenne. Hol olcsó ez??
máj. 1. 07:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van egy fix szám a fejedben, hogy mennyi fürjet akarsz akkor szerintem érdemesebb naposat venni. A tojásból nem tudni mennyi lesz. Lehet 30db tojásból lesz 10. Én egyszer úgy jártam, hogy 20 tojásból összesen 6 kelt ki, volt amelyik bele fulladt, a többibe nem is volt semmi. Meg ugye lehet, hogy lesz belőle 10 kakas meg 2 tojó. Keltető gépnek menni kell 16-18 napot plusz infrázni is kell őket vagy 2 hétig.
máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nshyon olcsón adja a fürjtojást.De mivel a nsposat is olcsón adja,azt vennék.

Nálunk legutóbb 30 -35 Ft volt a fürjtojás,már bem emlékszem.A rendes tyúktojás pedig 80 Ft.Drágábban kéne adnia.

máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!