Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit adjak enni letojatott...

Blaiseboy kérdése:

Mit adjak enni letojatott tyukoknak, hogy rendesen tojjanak?

Figyelt kérdés

Vettunk 10 darab letojatott tyukot, es nagyon nem akarnak tojni. Napi 1-2 t tojnak. Van itthon buza, tritikale, szotyola, kukorica, tojotap. Most egybe daralok 5 kukoricat, 1 tritikalet, 1 buzat, 1 szotyolat es egy tojotapot, ezt eszik de nem akarnak tojni.

Mit csinalok rosszul, mert a kicsik ugyanezt eszik csak ok nevelotapot kapnak melle, es ugy nonek mint a gomba...



2012. jún. 9. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem keverve add nekik a kaját, ha van otthon száradt kenyér darabok azt is nyugodtan bekeverheted nekik, de napi 1-2 szer etesd csak őket táppal reggel elég ha adsz nekik meg délután ha a táljuk üres. Vizüket ilyen melegbe napi 2-3 alkalommal cseréld le mindenképp. Nem túl kövérek? Mennyi idősek?

Esetleg ha vannak növénydarabok azt is adhatod nekik. vagy a kertben ami gazt össze szedsz azt is adhatod. Ezek a tyúkok átlagba 2 naponta tojnak ha napi 5-6 tojás van az már jó.

2012. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapható erre speciális táp, illetve adj nekik meszet (viccen kívül), erős héjú lesz tőle a tojásuk.
2012. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Letojt tyúkoknál ez sajnos benne van a pakliban.... Ide regisztrálj és próbálj meg írni, hátha tudnak valami tanácsot adni, amivel kb. 50%-ra ( napi 5 tojás) fel lehet vinni a tojás termelésüket.... Annál jobb eredményre én nem nagyon számítanék náluk...


[link]

2012. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vágd le őket. Általában 1 évig érdemes tartani a 16 hetesen megvett jércéket, utána ahogy látod letojatottként eladják őket, mert tojást keveset adnak.

Ha a tojás miatt akarsz tyúkot tartani, akkor érdemes fiatalt venni, nem olyant amit már más sem akar tartani.

Keress meg egy keltető üzemet és vásárolj tőlük 16 hetes jércét, és pár hét múlva ontani fogják a tojásokat. Általában 20-23 hetesen kezdenek el tojást tojni a tojók.

Akár Gödöllőről szerezhetsz őshonosokat.

2012. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Mar egy ideje tartok csirkeket/tyukokat, de ez az elso, hogy ilyen letojatottakkal probalkozok. Vettem melle meg 20 csirket is, mert meg is csak az az igazi. Csak amig azok nem kezdenek el tojni, addig ezekkel kiserletezek, utana mennek a levesbe, de meg ahhoz is eleg gyatran neznek ki, ugyhogy kicsit felhizlalom oket! De ha tojnanak sem volna baj!

2012. jún. 12. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!