Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi takarmányt eszik meg...

Mennyi takarmányt eszik meg egy disznó?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet pontosan megmondani, meg hogy súlytól is meg sok más mindentől is függ, de egy tájékoztató, nagyjából súlyra gondolok. Mondjuk tavasztól a kismalac következő tavaszig, amíg jól meghízik mennyit eszik meg. Sacc.

2012. szept. 22. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy év múlva nem él már. A tavaszi malacokat télen levágják.

A növekedésük:

– 4-5 hónap alatt 110 kg (nagyüzemben),

- kb. 8 hónap alatt 130-140 kg (háztáji hízlalásban).


Az I. osztályú húsminőség 110 kg-nál van.


Napi adag:

– 30 kg- ig az élőtömeg 2-3%-a

– 31-90 kg között az élőtömeg 4%-a

– 91-110 kg között az élőtömeg 3%-a


Ezt úgy jól összeszámolva 1 kg disznó (élősúlyban) 3-3,5 kg takarmányból jön ki, tehát a malac élete során (maximum 8 hónappal számolva) összesen kb. 400 kg takarmányt eszik meg.

2012. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a precíz, hozzáértő választ.
2012. szept. 23. 12:10
 3/4 anonim válasza:
Én sem tudom mennyi takarmány kell nekik naponta, azt olvastam amit az előttem levő is leírt kb annyi kell nekik naponta de én ezt nagyon keveslem egész napra.
2014. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Enoid ***** válasza:
Jah èn is keveslem. Mondjuk egy 5 kilos vàlasztàsi (csüngő) 170g-ot eszik????? Percenkènt :-)
2017. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!