Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit lehet kezdeni egy agresszí...

Mit lehet kezdeni egy agresszív kakassal?

Figyelt kérdés
Ez már a második kakasunk ugyanonnan, és mindkettő ugyanolyan rossz természetű (volt). Az előzőt levágtuk, mert mindenkinek nekiment és a tyúkokat is terrorizálta. A második most lett kifejlett és ugyanúgy elkezdte üldözni a tyúkokat. 5 tyúkunk van és épp hogy visszanőtt a tolluk télre, most ez a kakas kezdi. Még a fejük teteje és a taréjuk is ki lett csipkedve. Valószínűleg ezt a kakast is levágjuk, de szeretnénk, ha lenne egy úr a kertben. Milyen fajta kakast keressünk? Nem szeretnénk kiscsibéket, csak a normál 5 tyúk-1 kakas rendszert szeretnénk fenntartani. Ötlet? A kopasznyakú kakasok tényleg "visszafogottabbak"?

2013. febr. 25. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen a kopasznyakú jó ötlet mert viszafogótab ha teheted szerez be egyet régen nekünk is volt a mostani kakasal hát ha nagyón bántsa a tyúkokat akkor le kéne vágni vagy ha ismersz olyan embert aki ecserélné akkor cseréld el egy nyugótabb kakasra remélem segítetem
2013. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Fel kell rúgni párszor. engem gyerekként terrorizáltak a kakasok, felnőttem, a következő kakast acélbetkóssal rúgtam fel, ha nekem jött, utána nagy ívben került. Volt olyan kakasunk, amit nem tudtunk megfogni, hogy levághassuk, úgy kellett légpuskával lelőni.

Szerintem kísérletezz, mert szerintem jellemre válogatja azokat is.

2013. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát mamám azt mondja ez mázli kérdése, de az agresszív kakasból mindig leves lett :(
2013. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy visszafogottabbak. Barátoméknál 3 kopasz nyakú kakas terrorizálja a tyúkokat, nekik sincs 1 tolluk se a hátukon, se a fejükön. Nekem egy szép színes törpekakasom van 4 normál méretű tyúkkal. Ő nem terrorizálja őket, nem rúgja a hátukat, így sosincs tollhiányuk, békésen elvannak. Gondolom a súly is sokat számít, mert egy normál kakas azért jócskán nehéz. Nekünk volt 9 kilós kakasunk is, a törpe meg alig 1 kiló, így nem nyomja meg a tyúkokat. Ennek ellenére tudott kiscsibéket csinálni. :)
2013. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ilyen kis törpekakast piacon is simán lehet venni? Mennyire elterjedt? A levágás oké, de bámtani nem szeretném se bakanccsalse légpuskával...
2013. febr. 25. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyakran lehet kapni a piacon törpéket, sok félét. Eddig beváltak, mert békések voltak. Máshogy viselkednek, mint a nagy kakasok. Pl. ha talál egy szemet, akkor kiabál és odaviszi a tyúknak és leteszi elébe, mindig úton vannak. Furán udvarol, olyan mintha táncolna. Ha veszel, lehet, hogy az eladó is meg tudja mondani, hogy milyen a viszonya a tyúkokkal.
2013. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A törpe kakasokat nagyon szeretem nekem is van egy,levágni őket nem érdemes,de nem semmi,a kopasz nyakúakat akik 3-4szer akkorák mint ő szinte terrorizálja védi a tyúkokat tőlük.ha van tojás akkor megvédi és nem engedi bántani de ha mi megyünk és elvesszük minket nem bánt.
2013. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!