Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az alábbi állatok előnye,...

Az alábbi állatok előnye, hátránya, tartási körülménye stb?

Figyelt kérdés

Nos ezekből az állatokból szeretnék tartani egy vagy több fajtát(még nem döntöttem melyiket):

sertés(mangalica)

kecske

juh

Melyik mikor válik ivaréretté és mennyi utód születik, mikor lehet újra páraztatni?

Melyikkel van a több munka és miből áll?

Melyik éri meg legjobban anyagi szempontból?

Melyiket hol, mekkora helyen érdemes tartani?

Ti melyiket ajánlanátok illetve melyiket tartottátok már?


2013. jún. 3. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

A sertés szapora állat, a 15 malac sem ritka. kell neki egy erős ól. A takarmányozása nem olcsó, kell kukorica, stb, bár sokat lehet spórolni ha kaszálsz neki füvet, és a konyhai hulladékot odaadod neki. Nem tartottam még sertést.

Kecskéim vannak, 20 darab van jelenleg. Neki elég egy három oldalról zárt kis beálló, bár télen fedett ólban vannak. Igénytelenek, megeszik a legrosszabb gyomokat is. Sokat kaszálok nekik, mert eléggé esznek. Azon kívül kis abrakot kapnak, és szénát. Nekem bejöttek eddig, tejelnek, gidákat nevelnek, van egy kis pénz belőle.

A kecskék mellett juhok is vannak, 24 darab merinó. Tejelnek ők is, de a gyapjút is leadom. Ők is szinte olyanok mint a kecskék. Nyaranta rengeteget kaszálok, a füvet szárítom télre nekik. Szénát keveset szoktam venni, mert ha jó nyár van, akkor betárazok szénából majdnem egész télre. Abrakolom őket, és elvannak. Nyáron szellős színben vannak elszállásolva, télen zárt istállóban. Nekem a kecske és a juh jobban megéri, őket jobban szeretem. A juh gyakran ellik ikreket, a kecske nagyjából egyet. Tavasszal születik a legtöbb utód. Nekem évente kétszer ellenek az anyák. Olyan helyen érdemes tartani, ahol van hely egy karámnak, istállónak. Ha kérdésed van, írj rám privátban

2013. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!