Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Valaki segítene nekem kecske/m...

Valaki segítene nekem kecske/mangalica tartásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Milyen és mekkora hely kell nekik, a disznót is engedjem ki az ólból? Mindegyiknek külön hely kell, vagy lakhatnak egyedül(mármint ha van 3kecske és ők együtt, nem disznó&kecskére gondolok)? Kecskét mikor lehet levágni, mikor ivarérett? Húsa milyen? Meddig él a kecske? Hány gida születik általában? Saját használatra megéri tartani(nem haszonszerzés a cél maximum azt adnánk el ami már fölösleg) Disznót hogyan érdemes tartani? Hogy van egy koca és azt fedeztetem(már ha így hívják) évente 2x és eladom a malacokat valamint nevelem őket, vagy egyszerűbb (és gazdaságosabb) ha minden tavasszal veszek 1-2 malacot, felhizlalom és esszük míg el nem fogy

Disznóval van kevéske tapasztalatom, kecskével még semmi. Évi szinten kapok 3-3 mázsa kukoricát és búzát(örökség, földterület) valamint én is tudok termelni.

Köszönöm előre a segítséget, ezekkel az állatokkal kapcsolatos hasznos linket is szivesen fogadok!


2013. jún. 4. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
kecskénként számolj 2,5 négyzetméter istálófelületet,mivel kisebb nyájakban élnek ajánlatos társaikkal tartani,de ellés előtt az anyaállatot elkell különíteni egy 1,5nm szülőszobába ami lehet az istáló légterében,itt egy hétig maradjon a kicsinyeivel,általában 2 3 gidát ellik,amúgy igénytelen a takarmányal szemben ha bozótos legelőn tartják,istálóban a takarmány harmadát elpazarolja így elég drága a tartása,tehát kecskét csak akkor tarts ha van hol legeltetni
2013. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy rétiszénával tudod etetni
2013. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 julianna24 ***** válasza:
Tarthatod a kecskéket együtt,én megkötöm őket mert nagyon csúnyán megsebesítik egymást a szarvukkal,Mindig a kaja miatt,igazi zaba gépek. A kecskék 5 hónapos korukban vállnak ivaréretté, de tenyészérettségüket csak később érik el,kb 1 éves korában,fajtától is függ.8 hónaposan a legjobb a kecske húsa,de van aki előbb,van aki az idősebb kecske húsát kedveli.Nagyon finom egyébként.12-15 évig él általában.Hát az előttem hozzá szólónak nagyon jó anyái lehetnek,mert altalajban 1 gidát ellenek.Ritka az ikres,a hármas meg még ritkább,ezert kerülnek azok többe. Egyértelmű,hogy megéri tartani,tavasztól őszig elég a legelő nekik,ha nincs legelő réti széna,nem kell megvenni lehet kaszálni is,megengedik,sőt nálunk itt a polgármester kifejezetten örül neki. Télre mindig annyit össze gyűjtünk,hogy egész télre kitart,bar ez most nem igaz sajnos ha tovább esik mind elrohad.Egy kis abrakot lehet nekik adni,hogy több tej legyen.A húst,a tejet,túrót,sajtot,akar vajat,tejfolt nem kell megvenned,mar ezert megéri,a szőrét is ellehet adni,meg a gidákat. Aztán írtad a disznót ha sok a tej lehet adni a malacoknak,abrakkal,pillanatok alatt meghíznak.Arra figyelj oda,hogy anya kecskéket vegyél fejhetőt,ha kell a tej.Ja meg néha kell őket körmölni,nem kerül sokba,de hamar meg is lehet tanulni,mi magunk csináljuk.
2013. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kecske témát előttem kimerítették, annyit tennék hozzá, hogy nem kell megkötni őket ahhoz, hogy ne verekedjenek, csak a fiatal gidákat időben kell herélni. Meg hogy naponta egy kevés abrakot is igényelnek. Napi két fejéssel számolj, tehát az üdülés felejtős lesz egy darabig.

A disznóról: Nem ördöngösség inszeminálni, amíg foglalkoztam velük, magam csináltam, de nem tudom, hogy mangalica spermát kapsz-e. Én egyébként a csüngőhasút kereszteztem a lapállyal, abból kaptam teljesen zöldeleségen takarmányozható disznókat.

2013. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!