Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A levágott fű jó a kecskének/n...

A levágott fű jó a kecskének/nyúlnak/tyúknak?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom a városban hogy a parkban levágitt füvet kupacba szedik otthagyják. Azt el lehet hozni, illetve melyik állatnak jó és mire? Nincs állatom csak elméleti kérdls :D
2013. jún. 11. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
lényegében igen,de csak ha frissen vágott,mert kupacban gyorsan beindulnak az erjedési folyamatok ami miatt már káros lehet az elfogyasztásuk
2013. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen helyen van. Ami autóút vagy más, szennyezett környék mellett van, azt semmiféleképp se szabad elvinni, mert teli van méreggel.

Ami viszont nem ott van, azt le lehet. Nem fog senki a kezedre csapni érte. Ha meg ott vannak akik levágták, őket kell megkérdezni.

Hogy milyen állatnak jó, az állat és növény függő. A fű az mindnek jó. Viszont sok parki növény mérgező. Jobb a mezőről szerezni be növényt. Kecske amúgy mindent megeszik, még a mérgezőket is, nem árt neki semmi, csak az agyoncsapás. :)

2013. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt tetszett a kecskéről:D Igazából csak csodálkoztam, hogy nincs aki elvigye itt áll előttünk a fű vagy 3 hete. Ha állattartó lennék az ilyenekre tuti lecsapnék, sokat lehet vele spórolni, főleg ha ehető.
2013. jún. 11. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen kb heti 1x szedtem füvet, otthon beraktam egy papírkosárba és ebből adagoltam az 1db fehér házinyúlnak:

[link]

2013. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a közmunkások mindig elviszik a levágott füvet.

Persze ha otthon lenyírod és bedobod a csirkéknek akkor megfogják enni és utána szét túrják szét terítik aztán akkor elkezd száradni nem fog befülledni és nem lehet káros, és azt megszokták enni még pluszba, az jó kis széna lesz ami nagyon jó nekik. Lehet adni kecskének nyúlnak is, de a nyulak nem szeretik vágva ők akkor szeretik ha kézzel húzod ki azokat.

2013. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!