Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 1 tojás ára fedezi a tojótyúk...

1 tojás ára fedezi a tojótyúk egy napi ételének a költségét?

Figyelt kérdés
Mi pl háztól 35 ért veszünk tojást. Egy tyúk napi fenntartása több/kevesebb mint 35Ft?

2013. jún. 14. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Kevesebb, természetesen.

Amúgy nem tudom, merre laksz, de itt a háztól nem tudjuk 25-nél többért eladni a tojást, mert mindenhol nagyon olcsó (Tesco, zöldségbolt)

Amúgy a tojás árából olyan 20-25 ft körül van az étel, bár ez attól függ, mivel etetik. Valami haszonnak is kellene lennie rajta.

2013. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én borsodban lakom, városban. Volt mikor bolti tojást vettünk olcsóbban és hát fakó volt meg kicsi. Aztán a szomszéd néni adott egyszer kölcsön párat ami a tescoshoz képest nagy volt és szép sárga. Úgy gondoljuk inkább kiadunk érte heti 350et, mint a tescoba. A tescosból kellet pl egy rántottához vagy 6 is ebből elég a 3 néha sok is.
2013. jún. 14. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tojás árában nem csak a tyúk ételének költsége van, hanem sok más is. a teszkó ára nem mérvadó.

a csirke(tojó) tartás nem egyszerű...ahhoz csibét kell venni, ól, ketrec, itató, stb szükséges...állatorvosról nem is beszélve...más koszt kell télen, más nyáron..

aztán nem árt,ha kapirgálhat..de ahhoz is hely kell...

Tisztán kell őket tartani, a tojást begyűjteni..persze nem lakkcipőben, hanem alkalmi ruhában..


most nem sorolom az apróságokat, de nagyon sok macera van addig a tojással, mire a kedves vevő fizet...


egyébként nem sok, mert itt Újbudán az MDF piacon 35 ért veszem a gyönyörű, egészséges tojásokat. van olcsóbb is, drágább is..sajnos tudom mennyi fáradtsággal jár a kofaasszonynak, mire kényelmesen megveszem a reggelihez valót..

..mert még fizeti a helypénzt, a fuvarköltséget, és ott álldogál a tűző napon.(is)


aztán..

2013. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom mivel jár, mamám is tartott tyúkot, de én konkrétan arra gondoltam, hogy egy nap a tyúk kb mennyibe kerül, fedezi e a tojás ára a napi költségeit. Szerintem ha megveszi valaki a tojó tyúkot, jobban jár mintha csibét, mert mire a csiba tojni fog addigra már eléggé sokat evett.
2013. jún. 15. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:

értem mit szeretnél tudni, de a tojótyúk árában hány tojás van? Bármit csinálsz, jól nem nagyon lehet járni.

Sőt, a tojótyúk vásárlásánál fennáll a tyúk életének a megzavarása, biztosan kihat a szervezetére a hely/tulaj/ táp változás...


..de ha mindentől eltekintünk, akkor kevesebb a napi ktg, mint 35 Ft.

2013. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem volt 3 tojóüzemi tyúkom, én nagyon meg voltam velük elégedve. szerintem a tyúk visszaadja a rászánt pénzt
2013. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itatásról, helyről, sok munkáról, alomról sokan elfelejtkeznek, a 2800 Ft-os tojóárat is sokan elfelejtik bekalkulálni!


Hobbi esetén, hiszen szórakozásból termeljük a tojást tekintsünk el a költségek többségétől.

Amitől viszont nem lehet a tojóár 2800Ft fajtától függően 360-460 tojást jelent a tyúk élete alatt (5-7 év ahogy telik az idő a tojáshozam csökken), legyünk optimisták és vegyünk 460 tojást. Ez durván nagyon optimistán számolva 6 Ft/tojás költséget takar kapásból (ennél csak több lehet, iparban 240 tojással számolnak tehát 12Ft-al)! Erre rakodna rá még az elfogyasztott takarmány.


100-160g takarmány fogy/nap*tyúk

70Ft/kg az átlagára

Adott X db tyúk de csak Y mennyiségű tojásod lesz és X>>>Y

A napi fogyásból illetve a tojásszámból kiszámolható mennyibe jön ki 1 db!


Legoptimistább: 100% X=Y és mindez 100g takarmányból minden nap tojnak a kis teremtmények 460 napig megállás nélkül! 13Ft/db adódik


Legpesszimistább nap: nos ilyen esetben csak kiadásod lenne :) napi 23Ft bukta/tojó takarmány esetén 100-400Ft/kg nos így 76Ft/tojó bukta :)


Realitás optimális környezetben, első 360 napban 240 tojás, utána állomány csere:

(2800/240+0,13*360*70)/240= 14 Ft/db

Tehát helyet, itatást, gyógyszert, munkadíjat, orvost, elhullást, lopást, selejtet nullának véve. Továbbá optimális feltételeket feltételezve ( ipari környezet) 16-18 órás fény, tökéletes páratartalom, hőmérséklet (hűtés, fűtés) mind adott a természet által :)

Ez esetben 14Ft/db, de ezen felsorolt dolgok közül 1sem szokott teljesülni, de erről hajlamosak az emberek megfeledkezni.

2013. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(2800+0,13*360*70)/240= 25,31Ft/db elnézést az elírásért
2013. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Artur69 válasza:
Az első befektetés a tenyészcsapat ami sok esetleg amicsak második évben jön be .Én magam keltetek évi 15-20csibét a meglévő 30-32 darabhoz ezek közel fele kakas és pusztul is el pár.a kakast 1500-2000 ellehet adni vagy levágjuk 2 napi ebéd .Évi 1000 tojást eladok és kb ennyi marad otthonra.Évi kb 4 mázsa gabona fogy aminek egy részét megtrmelem kapnak sok zöldet aprókrumplit kenyeret.Szóval összesítve az etetnivaló kicsiknek táp vitamin kb évi 30ezer átleg 30 tyukra .az 1000egy tyúk.a bevétel 2000 tojás ez a minimum de inkább több.60 ezer a 5-6 kakas ujra 10 ezer.tekát 40 ezret keresek .De napi etetés olltisztántartása darállas egyéb napi 40-50 perc átlagg.És ebbe belefér pár extra fajta hobbiból.Gyöngytyúk,brahma,itáliai , törpe.amik esetleg drágábbak de szépek és a tojásukat keltetési időszakban ellehet adni 100 ért is.Ugyhogy összefoglalva ha nemvagy rest dolgozni vele megéri mindehogy.
2016. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!