Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen haszonállatot érdemes...

Milyen haszonállatot érdemes tartani 2 hektár legelőn?

Figyelt kérdés

Meg van plusz 10 hektár földem amin széna, búza és kukorica terem.

Tehént, disznót, tyúkot, birkát vagy kecskét érdemesebb ?



2013. jún. 27. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
tarts baromfit
2013. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tyúkon, kecskén (és habár nem írtad) nyúlon érdemes gondolkodni. Ezeket simán meg lehet enni, a kecske tejet is ad, a kicsikre is van kereslet, és nem esznek ki a vagyonodból, mint pl a tehén. A malac meg nagyon büdös, folyamatos fertőtlenítést és tisztítást igényel az ól, és a mezőből is dagonyát csinál. Nekem nincs jelenleg lehetőségem ennyi állatot tartani, szóval én nem személyes tapasztalatból indultam ki, de már én is elgondolkodtam a dolgon, az ismerősök beszámolói alapján jutottam erre.
2013. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előzőnek, az most am nagy cucc hogy amalac büdös azt is érdemes tartani az egy dolog hogy te nem irod a szágát meg eleve nem nagyon kell fertőttleníeni az ólat :p
2013. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet. :P én csak leírtam, h számomra mi éri meg, és mi nem. Én az állataim helyét maximálisan tisztán tartom, és elkeserít, hogy a malacok ennek ellenére is büdösek, ezért nem tartom őket, ennyi. Ettől persze lehet hasznos állat, egyéni ízlés dolga. :D A személyes kedvencek akkor is a kecske, nyúl, baromfi.
2013. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
oké :D
2013. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem baromfi! tarts pulykát, libákat, kacsákat, tyúkokat, és főleg gyöngytyúkokat, mert azok a legönállóbb fajták! Emlősök közül szerintem kecskét és juhot.
2013. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én az előző válaszoló vagyok! nyulat én nem tartanék sokat eszik a haszna meg nem túl sok! Voltak nyulaim nem igazán voltam oda értük. A betegségeket hamar elkapja nem túl ellenálló fajta. Húsát én nem igazán szeretem.. nem lehet belőle sok-mindent készíteni" De ez a te döntésed!
2013. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!