Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy nem kap napszúrást az a...

Hogy nem kap napszúrást az a sok tehén, amit kicsapnak legelni?

Figyelt kérdés

Nehezen jut el az agyamig, hogy az a sok tehén, akiket kikötnek legelni, semmi árnyék, semmi víz nincs körülöttük és mégis élnek! Így fejlődött a szervezetük? Ha igen, mi az, ami megakadályozza azt, hogy napszúrást kapjanak?

Sejtem, hogy valami ilyesmiről van szóelvégre rengeteg nomád állat van a tehénen kívül, de ha megmagyarázná nekem valaki, boldog lennék :)

Köszi előre is!



2013. júl. 15. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
delelni, itatni még a hortobágyon is behajtották az állatokat... én mindig behozom délben a kecskéimet a legelőről, és 2-3 óráig ki sem viszem őket. ha nagyon melegük van, többet izzadnak, kevesebb a tejük is, a melegtől az étvágyuk is csökken, és ha nem esznek, megint csak kevesebb lesz a tejük... szóval minimum az árnyék és a víz kell nekik is a melegben, a gondos gazda meg kell adja nekik. az állat akkor termel, ha jól érzi magát.
2013. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, nos én egy kisebb községben lakom, és bizony minden nap ugyanoda kiköti a bácsika a teheneit és otthagyja napon, esőben, sehol egy fa, se víz... És a vonatból is látok sok legelőn levő állatot, habár azok valószínűleg nincsenek kikötve. Szerencsétleneket sajnálom, habár lehet, hogy nem kell, mert bírja a szervezetük, de akkor is...
2013. júl. 15. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Mifelénk is úgy van, hogy sokan csak kiviszik őket egy elkerített részre a réten (csak fű, se egy fa, semmi) és ott vannak estig, egész nap a napon.

Engem is érdekelne a kérdező kérdésére a válasz. Valami olyasmire tudok gondolni, hogy más a koponyájuk kialakítása vagy jobban tudják hűteni magukat, vagy nem tudom. Tényleg érdekes kérdés.

2013. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ilyesmire gondoltam, hogy a koponyájuk más. De hogy mi, hát nem tudom.. Pedig nagyon kíváncsi vagyok most már én is :)
2013. júl. 17. 18:06
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Nos hát igen ez egy fogós kérdés még így decemberben is! Legelés közben mozognak, járkálnak, ott nincsen gond. Az itatás után egy rituálé a pipáltatás a tehenek és lovak körében. A Hortobágyon is minden déli itatás után elvégezték úgy 2 óra hosszat míg pihentek a jószágok. Úgy kellett hogy rendszerint a bojtár körbe körbe járkált az állatok körül mire azok beálltak egymás mellé fejjel befelé, farral kifelé. A fejüket lefelé tartották, összeértek szorosan árnyékolták egymás fejét. közben a farkukkal hajtották egymásról a legyet. Ezt hívták pipálásnak. Szerintem amúgy ők valahogy hűtik magukat, aztán nem gond nekik a huzamosabb ideig őket érő sugárzás. Kell a bőséges itatás és úgy kibírják a kánikulát
2013. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!