Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért raknak piercinget a...

Miért raknak piercinget a szarvasmarha bika orrába?

Figyelt kérdés
Nem állatkínzás ez?
2013. júl. 21. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha arra a karikára gondolsz, amit az orrába tesznek, azért van rá szükség, mert ennél fogva vezetik, belefűznek kötelet, esetleg botot akasztanak bele.

Nyilván azért az orrába teszik, mert az elég érzékeny, nem "hadakozik", tiltakozik annyira, könnyebben vezethető így.

Sajnos, biztosan fáj, amikor beleteszik a karikát az orrába, az is fájhat, amikor a "billogot" beleégetik a bőrébe, hogy egyértelműen kideríthető legyen, ki a tulajdonos. Bár, úgy tudom, ma már a fülébe tett biléta szolgál erre, a billogot régen használták, mindegyik megoldás fájdalmas lehet az állat számára.

2013. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Kíváncsi lennék te hogyan érnéd el egy 500 kilós, nagyon makacs,akaratos állatnál, hogy arra menjen amerre te akarod?
2013. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Piercing... olyan jót röhögtem :D Köszi :D
2013. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ha nem kínoznák a bikákat hanem szeretettel nevelnék fel őket akkor nem lennének makacsok és akaratosak felnőtt korukra.

A nagyüzemi állattartás kegyetlen tud lenni és legtöbb esetben az is.

2013. júl. 24. 15:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj így nevelni másképp akár az életedbe is kerülhet egy felnőtt bika nem játék vagy kutya. Meg kell neki mutatni ki az erősebb másképp te járhatsz pórul.
2013. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Második válaszoló vagyok. Szerintem ne legyél ennyire elvakult, és lehetőleg ne menjél egy bika közelébe sem. A másodperc tört része alatt felnyársalnának. Nehogy azt hidd, hogy az általad könyörtelennek nevezett ipari termelés teszi/tette ilyenné, szó sincs róla, neki ilyen az alaptermészete. Addig édes, cuki míg egy hajtókutya a lábad mellett hever. Amint eltűnik a szeme elől, akkor meghajt mint Zinger, a varrógépet. Csak győzzél elmenekülni előle. Amúgy a bikák, az életük túlnyomó részét a legelőn töltik,mert úgy a legolcsóbb és a végtermék szempontjából is a legjobb megoldás.
2013. júl. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
helyi érzéstelenítéssel teszik bele. Érzéstelenítés, lukasztás és a karika befűzése a helyes sorrend.
2013. júl. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 gergo1998 ***** válasza:
55%
orrkarikának hívják, :D nem állatkinzás, és nem csak bikák orrába tesznek, olyan mint lovaknál a zabla, nekünk voltak bikáink, de sosem kellett orrkarikát használnunk, "nevelés kérdése" és attol is függ hogy hogy bánsz az állattal, mi rengeteget foglalkoztunk velük, és olyanok voltak mint egy kutya, mentek utánad bárhova mentél, és rengeteget ültem a hátukon :D
2013. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na úgy látom az utolsó válaszoló nem tartozik az állatkínzók közé. :) Annak az orrába tennék ilyen orrkarikát, aki egy szerencsétlen állatot csak azzal képes nevelni.
2013. aug. 12. 08:09
 10/15 gergo1998 ***** válasza:
sajnos kiállításokon kötelező, biztonsági óvintézkedés néven
2013. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!