Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Magyarorszagban mondjuk 6 fös...

Magyarorszagban mondjuk 6 fös családnak menyi tehenet kell tartania minimum hogy meg éljen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 20:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Növendék szarvasmarhák hizlalása és eladása? Ma hallottam, hogy a törökök viszik minden mennyiségben a szürkemarha borjakat. Készítsd terveket, aztán pályázz, végül kezd el az engedélyek beszerzését. Három éved rá fog menni. (Egy rokonnak ennyi ideig tartott, amíg elkészültek az istállók és elindult a majorban a munka. Neki tehenészete van).
2013. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
3 hektár kb 2 tehenet tart el szűkösen. Ha csak legelőként hasznosítod a területet, megfelelő minőségű a talaj, van elegendő (sem túl kevés, sem túl sok) csapadék, és a takarmányt amúgy vásárolod, akkor mondjuk még kettőt. Legyen akkor 4 tehened, ebből 3 nevelje fel a borjút (negyedik nem vemhesül, esetleg elvetél, elpusztul a boci), abból legyen kettő bika, egy üsző - utóbbit nem tudod olyan árban eladni mint a bikákat, viszont megtarthatod továbbtartásra vagy magatoknak levágod, az sem rossz dolog. Ebből megélni nem fogsz, viszont jó sok munkával, örömmel és vesződséggel jár. Ha van hozzá affinitásod, szereteted, alázatod és értesz is hozzá, akkor vágj bele, jó buli. :)
2013. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem ért hozzá, nem szeretetből csinálná, szimplán vagyonosodás reményében!
2013. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

nem vagyonosodás miat csinálom. kis koromtol kezdve evvel szeretnék foglakozni, csak annyi hogy ebböl is akarok meg élni, mind például az elözö válaszolo monta( 12/13)as köszönöm.

más különben meg nem kénne neked ilyeneket ide irnod. ha nem tudsz választ adni akkor ne irogas

(nem vagyok kiváncsi a majmokra, én csak a tehenekröl beszélek)

2013. aug. 21. 13:42
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves Burno!


"figyu ha nem tetszik valami én allok elébe. én nem a gépen vagyok kemény hiddel"--- köszi ezt az üzenetet nem tudom mire vélni. Max. valami erotikus töltet jön le belőle, köszi de nem vagyok rá vevő!

2013. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

hát ép ezaz. ne irogas

más különben meg ugy értem hogy ne igy legyen nagy a szád ,hanem találkozunk valahol és akkor meg mutathatod a tudásod

2013. aug. 21. 20:23
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha gondolod 1er eljöhetsz velünk vaddisznóra vadászni, úgy is féltem a kutyámat hátha valaki félrelő és megsérül szegény.
2013. aug. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!